jirka21kufr

Bolí mě hlava a je mi na zvracení. Je to chřipka?

Dobrý večer,
od včerejška mám bolesti hlavy, zvýšenou teplotu a pocity na zvracení. Dneska odpoledne se mně udělalo špatně a musel jsem zvracet. Může to být chřipka.
U lékaře jsem zatím nebyl.
Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Múže být a nemusí. O chřipce je něco tady: https://nemoci­.vitalion.cz/chrip­ka/. Své dotazy radši směruj na lékaře.

zjentek

No jo, vona je teď v Čechách chřipková epidemie, tak nejspíš jo. Mě neskutečně škube a tlačí v pravým podžebří, furt mi tam něco „zurčí“ a už se to nedá vydržet, jeden frťan nebo trochu mlíka a už se kroutím v bolestech, nic mě nebaví, nemůžu už ani na procházku, celý je to na prd, život bez chuti. Asi mám chřipku.

Arne1

Je to pravděpodobné, v tom případě zalézt do postele.
Pokud jsi ale zodpovědný a jsi očkovanej, tak to naopak moc pravděpodobné není a opravdu to bude chtít lékaře.

ivzez

Jirko,
může to být chřipka, ale také nemusí.

Bez vyšetření (a to přes internet nikdo neumí)
Vám nikdo odpovědět nedokáže.

kelley

Jak už tu psali – může a nemusí. Poměrně spolehlivá samodiagnostika je (IMHO), jestli máš pocit, že tě bolí všechny svaly – pak to chřipka je. Pokud ne, tak je to nejspíš něco jiného. K lékaři jdi v každém případě…

Dochy

Může a nemusí
Mně při poslední chřipce nijak na zvracení nebylo. Boella mně hlava, byl jsem unavenej, měl jsem horečku, bolelo mně „všechno“

Zvracení a zvýšená teplota to také může být jen taková jedno-dvoudenní viroza… (kromě desítek dalších možných diagnoz 😉 )

mosoj

Zjenteku, jestli máš chřipku, tak zalez do postele a neroznášej tady bacily.

zjentek

Ale i tato má odpověď může být tazateli docela prospěšná, tak jaký bacily?