Katies1104

Co může způsobit blikání obrazu televize LG 49lb550v?

Už cca týden nám bliká obraz téhle televize. Ovládat se normálně dá, stejně tak zvuk jde normálně. Zkoušela jsem ji nechat několik dní odpojenou z elektriky, ale dělá to furt. Ze začátku to bylo tak, že třeba minutu šel obraz normálně, po minutě to na 5 minut problikavalo černě, pak to zas chvíli šlo. Teď už to jen černě problikava, zvuk stále jde, ale už se ani na chvíli neukáže normálně obrazovka. Televize je stará 8 let. Někdo nápad, co by to mohlo být? Případně má smysl to dávat do servisu?

Odpovědi
_Bůh_

Když tě všechno zradilo, pomůže ti kladivo.

brillant

S ohledem na stáří televize bych to neřešil a rovnou koupil novou. Dle mého názoru se oprava nevyplatí.

Roman71

Vzhledem ke stáří téhle televize a modelu je to na 99% vada podsvětlení LCD panelu. Ověřit si to můžete svítilnou v telefonu. Posvítíte si na displej svítilnou z mobilu, když TV hraje, a uvidíte pohybující se obraz. Oprava hrubým odhadem cca 2000Kč – kompletní výměna podsvětlovacích LED pásků.
Naložte televizi do auta a odvezte ji do některého ze značkových LG servisů.

Roman71

Pokud nevíte, kde v místě vašeho bydliště najdete opravnu televizí značky LG, zeptejte se buď v obchodě, kde televize téhle značky prodávají nebo můžete zavolat přímo na českou LG zákaznickou linku a tam se dozvíte přesnější informace.
Než tam budete volat, ofoťte si mobilem ze zadní části TV štítek s modelem a sériovým číslem. Budete ho potřebovat při objednávání pozáručního servisu 😉