nicolitos

Blbne mi , sám se vypíná…

Dobrý den, začal mi blbnout digitální foťák, když ho zapnu, hlásí " chyba objektivu " a vypne se, občas se zapne a chvilku vrčí, jako kdyby startoval a pak cvakne a bud fotí, nebo se opět vypne. Je v záruce, ale 30 dní bez fotáku ted v létě se mi zrovna nehodí:( Nevíte někdo co s tím? Jestli se vůbec vyplatí oprava. Děkuji moc

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Když je v záruce, tak jedinou možností je ho dát do opravy. Zasekává se mechanismus – to je to vrčení, jak se motorek snaží roztočit. A to cvaknutí je uvolnění mechanismu.

Myslím, že v tomto případě se oprava vyplatí. Je možné, že je jen potřeba mechanismus promazat.