Verčča

Poradíte, zda je lepší koupit bezdrátová x drátová sluchátka?

bezdrátové x drátové sluchátka

Ahoj, partner by si přál nové sluchátka. Přemýšlím zda pořídit drátové nebo bezdrátové. Neví, že mu je chci koupit tak se zeptat nemůžu… Víte o nějakých výhodách nevýhodách, … čemkoliv :) Díky Verča

Odpovědi
Jiří Bohumil

Já koupil, asi před půl rokem, sluchátka z odkazu. Jsou jak na bluetooth, tak i na kabel (bez potřeby napájení) , takže není nutné rozhodování Blth/kabel.
Mají navíc vestavěné FM rádio 87–108 MHz a přehrávají i vloženou SD kartu (hudba a audioknihy v mp3) do 32 Gb. Mimo provoz na kabel jsou napájeny nabíjecí baterií 3,7V, A zvuk je podle mne dobrý, ve všech režimech (aspoň mě stačí) Ale jsou tací, kteří těmito produkty (Čína) pohrdají.
Ale za těch cca 500,– Kč, podle mne, „nemají chybu“.
Pouze jsi už promeškala dobu vánoc, dodávka až v lednu.
https://geek.wish­.com/search/blu­etooth%20head­phones/produc­t/58c13a78bb4e895ef18b71­a5?&source=se­arch

marci1

Za mě bezdrátová: bude mít volnost pohybu. 🙂

Brblal

Já mám drátová (Koss Porta Pro) a jsem s nimi spokojen, jsou malá, lehká, skládací a pěkně hrají, nepotřebují baterie a spokojenost, mám je už dlouho. Nešumí ani nevypadávají, hrají pěkně.

Edison

Já rozhodně preferuji dráty.. Sichr je sichr… Nestojím o rušení, výpadky, problémy s párováním… Prostě DRÁT!!

Doplnění: Jen dodám, že sluchátka by si, podobně jako spousty jiných VĚCÍ měl vybrat sám uživatel. Proč? Měl jsem na hlavě mnoho sluchátek. Ale už jen ergonomie byla taková… divná. Zdaleka ne všechna sluchátka mi seděla na hlavě a uších. A značka v tom, kupodinu, nehrála roli.

Petr1491

Ahoj,
tohle je dost na hraně. Osobně nemám moc rád, když mi žena kupuje takovéto věci, protože je to otázka jak vkusu, tak výkonu, pohodlí, kvality zvuku atp. Není to prostě jednoduché vybrat. Já osobně preferuji drát, jak kolega dole píše, ty Koss Porta pro jsou absolutní špička. Stojí pár stovek a hrají naprosto dokonale + hodně dlouho vydrží. Využívám je několik roků k běhání i sezení u PC a nemůžu si je vynachválit. Pokud mohu, dovolít si tě odkázat na recenzi, kterou jsem osobně psal: https://www.tes­tado.cz/recen­ze-sluchatek-koss-porta-pro/

Pokud jde o bezdrát, je to dobrá volba, ale záleží na mnoha parametrech. Dosah je zpravidla 10 metrů dle Bluetooth technologie, výdrž počítej max. několik hodin, u těch lepších až cca 10. Je ale důležité, zda chceš koupit otevřená, uzavřená, pecková, špuntová atp… Jak říkám, je to dost problematické a možná by stálo za to se přítele zeptat, co se mu líbí a hlavně k čemu je bude užívat. K hraní her? Poslechu hudby? Ve vlaku? Venku? V práci? atp… Klidně mi napiš do SZ a já ti rád odpovím něco blíž, nebo případně sem :)

Senta

Ahoj,

přesně tak, celá problematika je poněkud složitější. Nejde totiž obecně říct, jestli jsou lepší bezdrátová sluchátka nebo drátová no :).
Já osobně spatřuji největší nevýhodu drátovek v tom, že pořád musíš myslet na jejich napájení. Což je poměrně otravné, zvlášť v případě, kdy jseš někde na cestách (to nakonec sluchátka využíváme všichni asi nejčastěji, že :D :)).

Drátové ti dají ten komfort, že se o tohle vůbec nemusíš starat, ale na druhou stranu budeš pořád řešit zamotaný kabel a to, že tě sluchátka budou v případě nevhodné délky tahat na všechny strany.

Proto je nejdůležitější vědět, k čemu je plánuješ používat. Pokud na sport nebo třeba preferuješ jejich maximální skladnost, tak bezdrátové. Pokud naopak k práci doma hraní her na počítači, volil bych drátovky.

Každopádně se podívej na srovnání např. sem https://www.a­recenze.cz/sluchat­ka kde se mluví o obou druzích a udělej si svůj obrázek :). A nezapomeň pak v rámci vybraného druhu dobře rozmyslet i konkrétní model :).

Dochy

drátová: Nemusíš myslet na napájení, trochu méně produkovaného EM smogu… obecně levnější
BT: nemusíš myslet na kabel. Lze se s nimi věnovat i některým pracem (při nejhorším i mýt nádobí a koukat na film)

Polaskova44

Mám doma takové ty pecky od Applu. Jak drátové, tak ty samé, ale v bezdrátové verzi. Přijde mi, že ty drátové zní o trochu lépe. Ale zase ty bezdrátové jsou praktičtější. Asi bych i tak volila tedy spíše ty bezdrátové AirPods. S těmi svými jsem velmi spokojená. Například na https://www.i­reminky.cz/oba­ly-a-kryty-na-airpods/ se mi na ně povedlo sehnat i stylový obal. :)

Jiří Sova

Máte někdo bezdrátové pecky, které jsou vhodné i na běhání? nevadí jim, že se budu potit?

Renikled

Dají se koupit kvalitní pecky do ucha, které jsou odolné proti vlhkosti, takže nevadí, když se budete potit, a ani když zmoknete. Sehnal jsem pecky, které se zapínají dotykem, takže pokud někdo třeba běžím přes silnice, tak si je jednoduše vypnu, aby slyšel provoz.

Jiří Sova

A jak Vám sedí v uchu? nevyklouzává to? mám trochu strach, když nejsou spojené drátem, abych je někde nevytratil potom.

Renikled

Vůbec ne. Po dlouhé době jsem si koupil sluchátka, se kterými jsem fakt spokojený. Nemusíte se bát, jsou přesně tvarované do ucha. Podívejte se do obchodu milica.cz, tam jsem je objednával.

Verčča

No jako ne že bych se v tom nějak zvlášť vyznala, ale vím, že určitě ne šputny ale uzavřené sluchátka. On mi tak nějak naznačoval jaké, ale zapomněla jsem to a nechci už se znovu ptát :D. A používá je na cestu do práce, z práce a na cesty…