Avatar uživatele
růžička

Beton.plotová podezdívka

Jak se bránit proti jejímu ničení z pozemku souseda.Dohoda byla neúspěšná. Existuje nějaký právní předpis, který by tuto situaci pomohl vyřešit?? Děkuji za každou radu.
Doplňuji:
Je to trochu komplikovanější. Sousedící pozemek byl majitelem pronajat mému nepřímému sousedovi, který jej využívá pro výběh slepic. Před dvěma roky jsem požádala souseda o nápravu a jeho odpověď byla-abych to dala k soudu.Poté jsem požádala o radu starostku obec.úřadu/ne úřední cestou/,která se /dle souseda/ přijela v mé nepřítomnoti podívat,prý nic nezjistila,ale přesto bylo místo nejvíce poškozené,ošetřeno položením zábrany proti dalšímu poškozování.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4423 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tady by asi byla jediná cesta řešit situaci ve spolupráci s obecním (městským ) úřadem, kde by se záležitost musela projednat jako stížnost v rámci občanskoprávních sporů.
Pokud by se prokázalo poškození Vaší plotové podezdívky, musel by soused uhradit její opravu a dostal by ještě pokutu.
Jiným způsobem se tato záležitost řešit nedá, protože poškození asi nebude dosahovat částky, kde by mohla zakročit policie a kde byste spor mohl řešit soudní cestou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Růžičko, je potřeba přesněji definovat problém…
obecně nikdo nesmí ničit jinou věc…
předpuis se jmenuje občanský zákoník, zkuste promluvit se starostou, nebo s někým kdo se kamarádí jak s vámi tak i s ním…
ale vždy v klidu, páč jsou sousedi že se zabijí…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Pokud plot je na vašem pozemku, jedná se o poškozování soukromého majetku. Pokud stojí na pozemku souseda, nebo není upřesněno je situace složitější. Potřebné vycházet z právního vztahu vlastnictví pozemku a plotu a jeho umístění.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. Nemohu se zbavit dojmu, že máte smůlu na špatné mezisousedké vztahy.
Na Vašem místě bych asi k tomuto problému zaujala trochu jiný vztah:

  1. slepice nemohou zničit betonovou podezdívku (pokud byla postavena kvalitně) jinak, než pokálením nebo podhrabáním.
  2. Pokud by došlo k podhrabání a slepice se dostávaly na Váš pozemek, máte nezvratný důkaz, že došlo k poškození Vámi vybudovaného oplocení.
  3. V tom případě musí starostka zasáhnout znovu a podstatně účinněji, aby došlo k nápravě Vám způsobené škody.
  4. Pokud situaci potřebujete opravdu řešit, tak to nedělejte ústní formou. Napište starostce doporučený dopis. Neříkám tím, že za ní nemůžete zajít i osobně, ale potřebujete mít doklad, že jste si stěžovala, kdyby se opět nic nedělo a na Vašem majetku byly působeny další škody.
  5. pocházím ze selské usedlosti a sousedy jsme měli pěkné podivíny. Stále jim něco nebylo vhod. Na zahradě vedle jejich domu jsme po letech s manželem postavili rodinný domek. Když soused neuspěl na stavebním úřadě s námitkami proti naší stavbě, byl protivný kde jen se dalo. Léta jsem to snášela a byla slušná. Potom jsem se naštvala, odpověděla mu stejným způsobem, jako vždy reagoval on, a naráz byl pokoj.

S jeho potomky jsme neměli nejmenší problém. Po povodni dostal plot mezi našimi pozemky pořádnou ránu a než jsem se stačila vzpamatovat, sousedka plot opravila. Vůbec jí nevadilo, že patří mně a že by se o to nemusela starat.
Vyplývá mi z toho jediné: zkuste se se současnýnm nájemníkem domluvit podobrém. Pokud to jen trochu půjde, je to vždy lepší, než si dělat naschvály a navzájem se osočovat.

před 4423 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada