Avatar uživatele
Petr Pan

Beton na tekutou hydroizolaci, lze?

Chtěl jsem se zeptat zdejších stavebníku, řeším problém s kamennou vlhkou zdí.

Chtěl bych na kameny naházet beton(zpevnit ji) a přemýšlím, že aby zachvíli beton neodpadl vlhkem, že bych prvně nanesl tekutou hydroizolaci
, otázka zní zda je to technicky možné a zda přilne pomocí nějaké penetrace beton na hydroizolaci? Tedy obráceně, než je standart? Hádám, že běžne ne, proto se chci zeptat na doporučení.

Samozřejmě zeď se bude izolovat, ale nebude to hned. Proto by mě zajímalo.

Mám tyto plány

  1. dát na kameny tekutou hydro, pokud bude držet s nějakou zázračnou penetrací, tak pak na to beton
  2. použít třeba jen voděodolný beton(nebo lépe hydro + vodoodělný beton) je něco takového možné?

3 ) řešit jinak

Díky moc, hlavně prosím nepsat, že se to má jen odizolovat, to je mi jasné :)

Zajímavá 0 před 182 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Teoreticky by to bylo možné. Šlo by to i bez penetrace. Problém je v tom, že to ale zřejmě nebude držet. Nejdříve e třeba tu zeď odizolovat a vysušit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Ano, beton na tekutou hydroizolaci je možný, ale není to tak jednoduché, jak se může zdát. Nejprve je nutné si uvědomit, že beton má sklon absorbovat vlhkost, takže pokud je zeď již vlhká, může to způsobit problémy s přilnavostí betonu. Existuje mnoho různých druhů tekutých hydroizolací a některé z nich mohou být kompatibilní s betonem, zatímco jiné ne.

Pokud jde o vaše plány:

  1. Použití tekuté hydroizolace na kameny může být řešením, ale bude záležet na konkrétních podmínkách. Musíte se ujistit, že hydroizolace je správného typu a že je správně aplikována. Taktéž doporučuji consiltovat se s odborníkem nebo výrobcem daného výrobku.
  2. Voděodolný beton může být také možností, ale znovu platí, že je důležité se ujistit, že je správně aplikován. Beton by měl být aplikován na suchou a čistou plochu, aby dosáhl maximální přilnavosti.
  3. Jiné možnosti mohou zahrnovat použití speciálních penetrací nebo lepidel určených pro tyto účely.

Nakonec je vždy důležité konzultovat své plány s odborníkem nebo prodejcem stavebních materiálů, aby se ujistil, že vámi zvolené řešení je správné pro vaši konkrétní situaci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petr Pan

Ta zeď není zase tak vlhká dosušit se dá. Především mi šlo o ten „fígl“, dát hydro a na to beton. Jestli beton k tomu přilne, nebo tak, možná by stačil jen ten kvalitnější nepropustný beton. Je to trochu prasárna, to uznávám, ale tak, jde jen o opěrnou zeď. Odizolovaná je nějak, ale za ty roky už izolace nefunguje jak má(asi byla udělaná ledabyle), komplet kvalitní odizolace by byla velmi velmi nákladná(v tomto případě). Zvažuji proto max částečnou :) Díky !

Avatar uživatele
paul1

Zkuste se obrátit na tuto firmu, má bohaté zkušenosti se sanací betonu atd..Tdy je link:
https://www.ces­kestavby.cz/fir­my/itc-international.html

Nový příspěvek