Miroslavst

Berou plat?

Myslíte, že berou plat po celou dobu-ba dokonce přesčas?
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/210119-chilsti-hornici-drzi-rekord-v-delce-preziti-zavalu-cele-dny-budou-odklizet-sut.html

Nejlepší odpověď
anonym

neberou,sut musí uklízet aby se dostali ven,někde jsem četla a jestli to najdu tak dodám,že rodiny dokonce musí přispět na záchrannou akci

Další odpovědi
colombo3

To je blbost,aby rodiny ještě přispívaly na záchr.akce,Ne­e.Novinky jestli tohle psaly,tak se zase někdo od nich splet.Horníci sice neberou „plat“,ale rodiny dostávají něco jako náhradu za plat a potom až bude po,tak něco jako odškodnění za „zavalení“-horníci a něco,jako náhradu ušlé mzdy za práci, kterou vlastně nemohli vykonávat, a takovou blbost,že ty rodiny musí přispívat, nemusí, ale chtěji,aby jejich „chlapi“ a „tátové“ byli co nejdřív venku.Sakra čtěte, vy co odpovídáte.Jo a Míro, si děláš prdel s těma „přesčasama“,???tak přestaň jo???

kapka

Tedy já myslím, že by jim nějaké odškodnění dát měli, tedy ta firma, co je zaměstnává. A třeba jsou i pojištění pro takový případ, co já vím.
Jen pro zajímavost, jeden horník bude zavalený až do důchodu.
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/209454-chilsky-hornik-bude-pod-zemi-az-do-duchodu.html

Miroslavst

Stando:
v článku píšou:
Během dalších tří měsíců, co potrvá vyvrtání záchranné šachty, se však nezastaví. Po celých 24 hodin budou odstraňovat tisíce tun suti.
Jinak by mě to nanapadlo.