Avatar uživatele
Karina111

Berou na taneční pro mládež stejný počet dívek i chlapců?

Ahoj,
od září začnu chodit do tanečních. Bohužel nemám domluveného partnera (ani jsem si ho nesháněla, protože jsem si myslela, že berou stejný počet jak dívek, tak i chlapců, aby někdo nezbýval). Nedávno jsem ale zjistila, že obvykle dívky přebývají a že se střídají (což mě trochu mrzí). Nemáte někdo s tím zkušenosti? Opravdu nabírají více dívek?
Děkuji

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 245 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Někdy ano, někdy ne. Neboj se, sedět tě nenechají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Nevím jak dnes, ale počítám, že některé věci se moc nemění. Do tanečních si podává přihlášku tak nějak tradičně více dívek, než chlapců. Navíc jsou mladíci poněkud nespolehliví v docházce (oproti děvčatům) a z nějakého záhadného důvodu 😉 odejdou z domova do tanečních, ale kupodivu do nich někdy nedorazí, protože si „spletou destinaci“ a sejdou se v restauraci (přijde jim to více funny).

Běžně se stávalo, že dívky v tanečních hodinách musely „pauzírovat“, řečeno mariášovou mluvou, přesně jak píšeš. Proto se do tanečních přijímalo na základě principu parity (když byl nedostatek chlapců, byly dívky odmítány), někdy dokonce dívka (pokud chtěla být vůbec přijata) MUSELA dovléci se svojí přihláškou zároveň i přihlášku chlapce.

Nahodilé výpadky v docházce chlapců pokrývali „asáci“ (asistenti tanečního mistra, dohlížející na pořádek), ale těch je jen několik. Což je mimochodem štěstí pro dotyčnou, pokud na ni vyjde (zpravidla to bývají pokročilí studenti tance – brigádníci) a věř mi, že je LEPŠÍ se učit s někým takovým, než s „úplným dřevem“.

Jistě, to co píši platilo ještě v době, kdy černé uhlí bylo ještě zelené. Ale jak píši, některé věci se moc nemění. Zvláště v dnešní době si lze obtížně představit, že by škola odmítla přijmout PLATÍCÍ dívku (jak to bývalo kdysi), aby byla mezi chlapci a dívkami alespoň ROZUMNÁ parita. Co na tom, že slečna „bude sedět“ (pauzírovat), hlavně že ZAPLATÍ, to snad chápeš. Jenže platí i to, že doba pokročila a třeba už to „nějak vymysleli“/zařídili JINAK, aby byl tento problém vyřešen.

Každopádně ti radím SEHNAT SI PARTNERA. I když už je DOST pozdě (se divím, že ti o tomto problému někdo neřekl dříve), ale pořád lepší, když první jednu nebo dvě lekce budeš bez stálého partnera, ale zbytek kurzu máš zajištěn. (Ono i chlapcům obvykle chvíli trvá pořízení obleku, bot, rukavic, i když zdaleka ne tak dlouho, jako dívkám). 😉

Na závěr ti dám jednu MOC DOBROU radu. Až budeš nějakého blbouna „lámat“, aby s tebou chodil do tanečních, počítej s tím, že to NEBUDE lehké. Proto je dobré zajistit si SPOJENCE. Zkrátka se „nenápadně“ o tom zmiň před jeho MATKOU, že bys ho chtěla coby tanečního partnera. VĚŘ MI, že taková maminka (slyšíc o možnosti tanečních pro to své „klackovité nadělení“) je LEPŠÍ podpora, než divize námořní pěchoty za zády. NJN, již jsem psal, že některé věci se moc nemění. 😉 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Logika velí že ano. tančí se v páru. Bylo to tak kdysi, tak to snad platí stále. Není nic jednoduššího, než se zeptat přímo v místě.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Ahoj,
ano, to může být pravda – občas bývá více dívek v tanečních než chlapců. To ale neznamená, že bys měla mít problém. V mnoha tanečních se dívky střídají a občas tančí i dvě dívky spolu. Pokud se ti to ale nelíbí, můžeš zkusit sehnat si tanečního partnera, nebo se zeptat v dané taneční škole, jaký je poměr dívek a chlapců.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek