Maaara

BERANÍ ROHY

na jaře jsem si zasadil pár semínek beraních rohů, teďka už jsou velké asi 15–20 cm(stále zelené), ctěl bych poradit kdy je mám začít sklízet
jestli s tímto druhem máte někdo zkušenosti tak napište

Děkuju. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Otázkou je, zda máš beraní rohy zelené nebo červené. Navrhuji jednoduchý test – ochutnej je. Ty zelené by měly být zralé, když mají barvu světle zelenou. U červených je to jasné.
Bratr pěstoval spousty feferonů včetně beraních rohů. Nikdy s tím problém nebyl. Ochutnávka napoví nejvíce.

Další odpovědi
beer

Osobní zkušenost sice nemám, ale zde se sklízí podle úvahy pěstitele)) :

Zdroj: http://www.in­zahrada.cz/pes­tovani-ovoce-a-zeleniny/kozi-rohy-berani-rohy-aneb-pestovani-paprik-mene-tradicniho-vzhledu.html

johana 56

Rohy se skutečně liší barvou,červené mají před dozráním tmavě zelenou (podobně jako kapie).Při správné chuti je možno sklízet i plody menší,ostatní zesílí a bude jich více.Je to také možnost pro urychlení dozrání.