zdeny

Jaký je rozdíl mezi paprikou a kapií ?

Co je paprika a co je kapie ? Myslím čerstvou zeleninu

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Paprika je druh rostliny/zeleniny. Pod papriky patří ale mnoho různých odrůd a variací počínaje těmi barevnými, které se běžně dají sehnat v našich obchodech, přes feferonky a různé chilli papričky, konče mnaha druhy, které se ani nedají jíst.
Kapie je jedna z odrůd papriky, je sladká, nepálivá, obvykle tmavě červená (ačkovliv existují i jinak zbarvené variace) a většinou má špičatý větší plod.

Další odpovědi
marie63

Kapie je vyšlechtěný druh silnostěnné,te­plomilné sladké papriky. V obchodech najdete-červené,oranžové-žluté. Paprika „obyčejná“ je zelená, žlutá která často pálí. Dále se pěstují feferonky, kozí rohy…

m.mrkvicova

Kapie je druh papriky, je červená a většinou se používá na zavaření…mimochodem výborná

auron5

Mezi paprikou a kapii není žádný rozdíl protože samotná kapie je druh papriky.

elektrikář

Kapie je jeden druh papriy s masitější stěnou a nejsou pálivé.