Avatar uživatele
22aa

Poradíte, jak vyřešit problémy s mp4 uvedené v doplnění?

Dobrý den.
Prosím potřebuji vědět když mám vyplou mp4 tak mi to bere proud a vybijí baterku.
Co mám dělat.
Děkuji.

22aa.

Zamyslete se prosím nad formulací a vkládejte otázky, nikoliv „neotázky“ – Baterie u redstar rs mp4 02

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2546 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Odpoveď byla označena jako užitečná

„batérie vybrať“- skvelá rada od led. Má pouze malinkou vadu na kráse, přehrávač Redstar rs mp4 02 má integrovanou baterii. Hodně štěstí při jejím vyberaní.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?22aa Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Aj nepoužívané batérie sa opotrebúvavajú, majú tzv.samovybíjanie
U nepoužívaných zariadení na batérie je dobré z nich batérie vybrať. Ide hlavne o tie alkalické, ktoré sa vplyvom nevhodných skladovacích podmienok môžu počas samovybíjania „nafúknuť a vytiecť“, čím sa znehodnotia kontakty a lôžko batérií.

Dodatok, kto chce pochopí, že moja odpoveď nie ku konkrétnemu typu, ale všeobecná o samovybíjaní batériií.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Na špatnou otázku těžká odpověď. Jak víš, že to „bere proud“. Ty jsi to meřil(a), nebo jak jsi na to přišel(a). Pokud je zařízení vypnuto HW (nějakým hlavním vypínačem), pak nemůže baterii vybíjet (pokud není úložiště baterie znečistěno vytečením elektrolytu). Pokud je zařízení vypnuto pouze SW (zůstává zapojeno třeba zařízení DO), pak se baterie i tak vybíjí. Jinak, jak už bylo řečeno, každá baterie a zejména „nabíjecí“ (akumulátor), má samovybíjecí efekt. Některá menší (alkalické a nabíjecí se sníženým samovyb.efektem), některé větší. Laicky a jednoduše si odzkoušej, jak rychle se bude vybíjet shodná baterie, vložená do přístroje a druhá stejná, nezapojená. Jinak je pochopitelně možno proměřit miliAmpermetrem, zda protéká z baterie, při vypnutém přístroji (SW i HW), do přístroje nějaký proud. To Ti provede jakýkoliv zručný kutil mající vhodný měřící přístroj.
Doplňuji na základě další reakce. Nezjišťoval jsem o jaký konkrétní přístroj šlo. Ale co jsem napsal, platí všeobecně a tedy i v tomto případě-. Ale i integrované baterie nebývá problém vyjmout, proměřit a vyměňovat. Pouze to chce trochu odvahy, trpělivosti a trochu zkušenosti.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Vzhledem k tomu, že jde o zařízení staré cca 9 let bych si dovolil soudit, že baterie je v konečné fázi svého ´života´…
A vzhledem k tomu, že je integrovaný (nepředpokládá se uživatelská výměna), doporučuju vyměnit zařízení – dneska už videa a muziku umí přehrávat i kdekterý telefon, případně nový player podobných parametrů lze koupit okolo pěti skokorun.
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
wendyX

Redstar RS-MP4–02 >(akumulátor, interní paměť, konverze videí do podpor. formátu AVM- program je na PŘILOŽENÉM CD!!)…

  • odpovědi na všechny tyto vaše dotazy naleznete na př. v recenzi zde:

https://www.tvfre­ak.cz/recenze-redstar-mp4-prehravac-rs-mp4-02-levna-variace-na-ipod/2344

před 2546 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika