Avatar uživatele
Rokio

Až budu pro někoho poskytovat špatně první pomoc s plným vědomím, mohu být obviněn ze zabití z nedbalosti?

Vím, že první pomoc poskytnout neumím. Pokud ji ale někdo v mém okolí bude potřebovat, tak ji poskytnu, i když vím, že by moje neodhorná pomoc mohla oběti ublížit. Vím, že bych zraněnému mohl uškodit a pro případ, že se tak stane, jsem s tím srozuměn.

Mohl bych za to být obviněn z usmrcení z nedbalosti a mohl bych posléze dostat podmínku, či pár let za mřížemi?

Určitě je jakákoliv snaha lepší než neposkytnutí první pomoci. Ignorace a lhostejnost ke člověku, který je v ohrožení života, je podle mě to nejhorší, co může být.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 689 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
97 Jacob

První pomocí se hlavně rozumí, poskytnutí-přivolání záchrané služby 112 či 155 při záchraně lidského života první pomocí. Pokud by jste sám se snažil i pod vědomím že to děláte špatně poskytnout první pomoc a následně by jste nezavolal záchranou službu je to neposkytnutí první pomoci a opět by záleželo hlavně na znalci který by u soudu hledal značné informace o tom zda jste měl telefon u sebe či jste jiným způsobem mohl přivolat záchranou službu kterou je její povinnosti vám po telefonu radit.

Ovšem pokud by vás naváděli jak poskytnout první pomoc a vy i přesto by jste ji vykonával pod plném vědomí špatně záleželo by zda okolo vás by byly nějací svědci, kdyby ne myslím se že soud by neměl šanci prokázat že jste první pomoc vykonával schválně špatně.

Nový příspěvek