hubickova

Avast antivirus se zbláznil

potřebovala jsem v počítači provést obnovení systému a po skončení akce se podařilo to,co jsem chtěla,nicméně mi ukazuje avast,že je neaktivní.Mám Avast Free a registraci mám až do listopadu a hlásí to,že registrace vyprší za 0 dní.Na stránce Software Updater je všechno neaktivní a vypnuto a když chci zapnout,hlásí to,že spojení selhalo.Jelikož jsem laik,absolutně nerozumím,co se děje.Už mně i napadlo vymazat starý antivirus a stáhnout si nový a nově se zaregistrovat.Jiný antivirus nechci,jsem s ním spokojená.pora­díte někdo?

Nejlepší odpověď
beer

To se může při obnově stát.
Doporučuji Avast odinstalovat (ne smazat) a nainstalovat znovu, žádný problém, ani práce..

Další odpovědi
Bedy

avast§ odinstalujte – doporučím pomocí oficiální odinstalační utilitky – http://www.avas­t.com/cs-cz/uninstall-utility
Máte tam i instrukce co a jak udělat.

Potom si avast! stáhnete z oficiálních stránek. při instalaci odmítněte Google Chrome a Google Toolbar. Google Toolbar zbytečně zpomaluje prohlížeč a též i počítač. Google Chrome je internetový prohlížeč, avšak nedoporučuji používat, protože sleduje aktivitu svých uživatelů.
Doplňuji:
avast! opravdu odinstalovávat přes odinstalační utilitku, protože mnohdy se mu z počítače prostě nechce, takže já už avast! odinstalovávám výhradně jen přes tu utilitku.

Já Microsoft Security Essentials používám už asi dva roky, lidem ho dost instaluji, jsme všichni spokojeni.
Zbytečně neotravuje žádnými hláškami, je jednoduchý na použití a nastavení a hlavně je mnohem úspornější, a to je zejména zjevné na slabších strojích (hlavně netbooky).
I podle řady testů nemá de facto žádné falešné poplachy narozdíl od avastu, který má poměrně dost falešných poplachů a i ta kvalita samotného Microsoftího antiviru jako takového je velice solidní.
Já můžu jedině doporučit.

Braník

Paní Hubičková,já jen doplním předešlé přispěvovatele,
Avast úplně odinstaluje a zkuste MSE-microsofs security esential,ten vás ničím otravovat nebude,je spolehlivý,píšu z vlastní zkušenosti
ke stažení zde:http://www.slu­necnice.cz/sw/mi­crosoft-security-essentials/

mariohlas

VELMI ZDŮRAZŇUJI, co psal už Bedy : avast! odinstalujte VÝHRADNĚ POMOCÍ OFICIÁLNÍ UTILITKY avast! – jinak se dostanete do velkých problémů. Já to zažil též, nepomohl ani návrat na dřívější Bod obnovení, ani speciální odinstalátory (jako např. IObit Uninstaller, …). BTW : V partě mých kamarádů se zaseknutí poslední verze avast!free stalo už několikrát, a ačkoliv jej používáme >10 let, zkoušíme jiné free antiviry…
Doplňuji:

Ad : Braník : MSE-microsofs security esential, jsme zkoušeli taky, je pravda, že ničím neotravuje, ale moc toho neumí. Důkaz : Když se avast!-em free opečovávaný PC projede výbornou jednorázovou free utilitkou „esetsmartinsta­ller_csy“, tak ta nenajde nic ; když se totéž udělá na PC s tím Gatesovým antivirem, najde se hafo neřádu.