Wortygen

Pomoc s antivirem.

Když mám v notebooku McAfee Internet Security Suite a Avast , můžu ten McAfee odinstalovat a ponechat avast? Výrazně mi to spomaluje surfování na internetu.

Nejlepší odpověď
badisko

microsoft security essentials..zkousel jsem hodne antiviru ale tenhle je pecka …a vpohode jede i slabsich pc…je tam volitelne vyuziti CPU…nic nepusti teda skoro nic…atak je dobre zajit obcas na tyto stranky http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/ a proletet to esetem ..do pc jako antivir bych si ho nedal zbytecne pretezuje pc a zase takova slava to neni…kdyz veznu v uvahu ze neni free jeste jsem mel vyborne zkusenosti s comodo Internet security jehoz firewall pouzivam dodnes ..a v kombinaci s Malwarebytes Anti-malware je pocitac plne chraneny …takze reseni je MS Essentialis + malwarebytes Anti-Malware a mas klid …jinak ti tezko nekdo uplne poradi protoze jeho antivirus bude zarucene ten nejlepsi …chce to zkouset …a avast e mi zda jako poutova atrakce spousta barvicek vymakane uzivatelske rozhrani ja potrebuji aby byl PC chranen a ne aby vypadal dobre !! a svitil jak kolotoc byl prehledny ai jako pimenkova polevka …

Další odpovědi
Bedy

Ty reklamy, že náš antivirus vás ochraní před útoky hackerů, ochrání vaše bankovní účty a podobně je jen neskutečná mediální masáž lidí aby z nich vytahali peníze.

Základem je mít zapnutý firewall – bohatě posatčí ten systémový, stačí si nastavit ve Windows 7 režim Podnik nebo Firma či jak se to tam jmenuje a mít nějaký solidní antimalware (malware je nadřazené slovo slovům virus, trojan, exploit, červ, spyware, apod.), já mohu doporučit Microsoft Security Essentials.

A nebo si tam klidně nechte jen ten avast, ale ten ze zkušeností můžu říct, že je poslední dobou takový nabubřelý, celkem náročný na výkon počítače.

A utrácet za zabezepčení domácího počítače je úplně zbytečné, je to prostě jen vymývání mozku lidem.
Doplňuji:
Jinak ještě doplním, že Malware Bytes je zbytečný instalovat, ten se používá jen v těžších případech, kdy je počítač zavirovaný.
Navíc ve free verzi počítač neochrání, protože nemá rezidentní štít.

Hykam

Na jednom PC by měl být pouze jeden antivir, takže ano jeden z nich odinstaluj.
Doplňuji:
Vykašli se na NOD 32 a nainstaluj antivir MS Essentials
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/antiviry/kom­pletni/microsoft-security-essentials/
jede na Xp i na Win7
pokud máš Win8 tak ty už mají v sobě MS Defender, což je ve Win 8 již plnohodnotný antivir.
Nepoznáš na výkonu, že nějaký antivir vůbec máš na rozdíl např. od Avastu nebo NODu

Thor841

Odinstaluj oboje dvoje a nainstaluj si NOD32 Eset. Nemá konkurenci, pokud máš Avast zdarma verzi, jako že asi ano, nemáš ani chráněné internet. bankovnictví. Ono je sice hezké, že to je zdarma, ale nechrání na 100%. Což v dnešní době uměním hackerů nahrává do karet.

odpomass

Ano, rozhodně si ponech pouze jeden antivir. Určitě si nech spíš Avast.