Avatar uživatele
mirkaska

atletika nebo jaký sport pro 4-leté dítě (holčička) na Kladensku

Poradíte, prosím, někdo, jaké sporty jsou vhodné pro 4 letou dceru. Nějak pořád při výběru narážíme na věkové omezení, nebo se nám sport nezamlouvá (karate :(, aerobic :(…). Rádi bychom např. tanec – latinu, moderní, disco; běh; skok do dálky; plavání apod. Děkuji i za odkazy na www…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4971 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

Pohyb v předškolním věku (3–6 let)

V předškolním věku dítě tráví velké množství času pohybem a „sportováním“. Kvalita pohybů se zvyšuje, dítě se učí i složitější pohyby jako je např. jízda na bruslích, plavání, jízda na lyžích, jízda na kole, překážkový běh, kopaná atd.

Nejlepší jsou různé druhy sportovních kroužků rozvíjející celkovou obratnost jako jsou kotrmelce, šplh, přeskoky, slalomové běhy, hody míčem, schovávání, honičky atd. V tomto období se utváří a upevňuje vztah dítěte k pohybu a sportu obecně a rodiče to mohou do značné míry ovlivnit. Je důležité, aby dítě podporovali, chodili s ním sportovat a jen mírně jej ve sportovních aktivitách usměrňovali. Právě v tomto období by dítě mělo získat velmi obecné základy pro velkou paletu možných sportů, mělo by umět jezdit na kole, kolečkových i ledních bruslích, lyžích, kopat, házet i chytat míč, případně hry se sportovním náčiním jako jsou tenisové (lépe soft tenisové) a pingpongové rakety. Dítě samo si časem případně vybere kterému sportu se chce více věnovat a do školy nastupuje jako pohybově vybavené a netrpí kvůli své případné neobratnosti. Už nikdy nebude mít tolik času na sportování a sportovní hry jako v tomto období.

Zdroj: http://www.vyzivadeti.cz/…le-veku.html#…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Barbora

Myslím si, že po všech směrech se mně jako velmi dobrý sport zdá gymnastika. Je to tělesná průprava po všech směrech. V naší zemi bohužel tento sport nedosahuje takové slávy a propagace, jakou si určitě zaslouží. Rozhodně bych na Vašem místě vyzkoušela právě gymnastiku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pepee32

plavání.. ale akhle málé děti spíše ke kolektivním hrám aby se naučilo jazyka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

zkuste tu atletiku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Doporučuji taneční oddíl Harmonie. Najdete jej na adrese http://tk.harmoniekladno.cz/historie.htm

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek