amelie95

Angličtina čas minulý..?

Ahoj. Musím udělat jeden úkol do AJ v čase minulém. když tu mám např. že: Dave psal domácí úkoly tak tam má být: Dave wrote homework nebo Dave did wrote homework? A jak poznám kdy tam má být DID?

Nejlepší odpověď
Ivetka303

Dave wrote homework.

Pokud by tam bylo – dělal domácí úkoly, pak by se použilo slovo „did“

Další odpovědi
Ella

did je pomocné sloveso, minulý tvar slovesa do
jelikož did už je v minulém tvaru, další sloveso už v minulém tvaru nebude…

Michal Kole

did je tuším ve 3 osobě, ale jistý si nejsem

quentos

kolegové už odpověděli, tak jen doplním:

Did se používá rovněž jako pomocné sloveso v OTÁZCE v minulém čase.
(Psal David úkol? Did Dave write his homework?)

A navíc: takhle těsně vedle sebe dva minulé tvary (jako např. „did“ + „wrote“) nepotkáte (až na jednu výjimku, jíž jsou věty vedlejší v souvětí).

Tohle už se min. času netýká, ale ještě vypíchněme – v angl. cokoli můžeme, to někomu přivlastníme. Tedy David psal svoje, resp. jeho („svůj“ v angl. neexistuje) úkoly – Dave wrote HIS homework.

kamila44444

Pletete si Did s přítomným časem.Did je ve všech osobách ale tohle také nevím :/