rikyna

Amnestie 2011

Bude letos amnestie vězňů odsouzených za lehký trestný čin, jako třeba neplacení výživného? Co je proto třeba udělat, aby byla odsouzenému amnestie udělena?

Nejlepší odpověď
Terryle

Amnestii asi nečekejte, ta se dává spíš jen výjimečně k nějakým příležitostem a Klaus s ní dost šetří.
Něco jinýho je prezidentská milost, ta se dává na základě žádosti, která je posuzována individuálně. Takže pokud někdo sedí za menší čin, chová se slušně a má nějaké další důvody (nejčastěji rodinné), mohl by snad mít šanci. Víc info získáte, když zadáte do googlu „žádost o milost“ …
nebo třeba tady
http://www.trestni-rizeni.com/zod­povezene-otazky/bude-amnestie-jak-mam-zadat-o-milost
nebo
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/vzory_prav­nich_smluv/za­dost_o_milost_pre­zidenta_vzor_zdar­ma.html
a tak dále…

Další odpovědi
Fidel

Fascinuje mne, že tohle je velmi častý dotaz. Ämnestie se děje jen za mimořádných a významných okolností, ne z plezíru. Takže nebude. Nechť si ten, co bručí, požádá o milost (ale chci vidět, jak ji za neplacení výživnéo dostane).

Venka

Je to jen zbožné přání.Když vidím kolik je denně zatknuto a pozavíráno lidí, tak si říkám, kam je proboha nacpou?