Avatar uživatele
Berušinka

Alimenty – pokračování

Tak jsem se byla přeptat na sociálce, jak to tedy s těmi alimenty je. A ejhle, prý dlužná částka za období 01 – 08/2010 neexistuje, nemám nárok na alimenty, natož na jejich zvýšení. Takže to bude asi tak, jak řekla. Prý bych u soudu vůbec neuspěla.
Doplňuji:
A Vy se pohybujete někde v těhlech věcech ? Já nechci nic dělat zbytečně =(. Paní mi také řekla, že nemám nárok ani teď od denního studia – že jsem prostě byla na tom pracáku a to je důležitý mezník. Mám být ráda, že mi vůbec něco platí. Takle to říkala. =(.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Elk před 4963 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Ale podáním návrhu na úpravu výživného vůbec nic neztratíte !!!

Osobně se domnívám, že pouhé přerušení studia a následné zaregistrování na ÚP není důvodem pro okamžité zastavení placení výživného. Soud musí posoudit všechny potřebné skutečnosti pro (ne)přiznání nároku na výživné.

Otázka nového výživného od 09/2010 (kdy jste opět nastoupila do školy) je snad úplně jasná…, k debatě je jen výše tohoto výživného. Což musí soud odvodit od řady souvisejících parametrů (příjmy a majetkové poměry otce, vaše oprávněné potřeby atd…)

Takže podejte návrh.

DOPLNĚNA:
Ale to je strašně zjednodušený říci bez znalosti detailů, že jste byla na ÚP a nadobro konec s výživným.

Je skutečně teoreticky možné, že soud dospěje k názoru, že jste se dobrovolně vzdala možnosti se připravovat na budoucí povolání a že jste připravena se živit sama…, ale já bych 100% na vašem místě podal návrh na úpravu výživného i se zpětnou platností. Nechte na soudu, aby vás vyzval k předložení všech potřebných dokumentů a důvodů na podporu vaší žádosti.

Ale pokud k věci přistupujete, že nechcete nic dělat zbytečně, tak to nedělejte ☹

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/opet-alimenty

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tojsemjá

Nechcete zkusit ještě další zdroje?Přece jen-čím víc informací,tím lépe.A bezplatných poraden nejen on-line je víc,možná by stálo za to nějakou z nich navštívit.Snad budete mít některou poblíž místa bydliště.
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
verka

Nikdy jsem nežádala na sociálce informace o alimentech. Ty ženský přece nemohou posoudit vaši finanční situaci. Proč se spokojíte s výrokem,,prý bych…" Prostě to podejte a pak uvidíte, za to nic nedáte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pondělí

PLATIT MÁ MANŽEL,NEBO OTEC,
MANŽEL TEN PLATIT NEBUDE A OTCE JE POTŘEBA NAVŠTÍVIT A DOMLUVIT
PROČ MI LIDI MÁME VLASTNĚ USTA,NA SEX TEŤ NEMYSLÍM.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Berušinka

Právě, že paní vypadala, že jen ona má pravdu, a že tak to skutečně je a soud bych prý v žádném případě nevyhrála. Proto mám špatný pocit.

před 4963 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek