Berušinka

Alimenty – pokračování

Tak jsem se byla přeptat na sociálce, jak to tedy s těmi alimenty je. A ejhle, prý dlužná částka za období 01 – 08/2010 neexistuje, nemám nárok na alimenty, natož na jejich zvýšení. Takže to bude asi tak, jak řekla. Prý bych u soudu vůbec neuspěla.
Doplňuji:
A Vy se pohybujete někde v těhlech věcech ? Já nechci nic dělat zbytečně =(. Paní mi také řekla, že nemám nárok ani teď od denního studia – že jsem prostě byla na tom pracáku a to je důležitý mezník. Mám být ráda, že mi vůbec něco platí. Takle to říkala. =(.

Nejlepší odpověď
standa

Ale podáním návrhu na úpravu výživného vůbec nic neztratíte !!!

Osobně se domnívám, že pouhé přerušení studia a následné zaregistrování na ÚP není důvodem pro okamžité zastavení placení výživného. Soud musí posoudit všechny potřebné skutečnosti pro (ne)přiznání nároku na výživné.

Otázka nového výživného od 09/2010 (kdy jste opět nastoupila do školy) je snad úplně jasná…, k debatě je jen výše tohoto výživného. Což musí soud odvodit od řady souvisejících parametrů (příjmy a majetkové poměry otce, vaše oprávněné potřeby atd…)

Takže podejte návrh.

DOPLNĚNA:
Ale to je strašně zjednodušený říci bez znalosti detailů, že jste byla na ÚP a nadobro konec s výživným.

Je skutečně teoreticky možné, že soud dospěje k názoru, že jste se dobrovolně vzdala možnosti se připravovat na budoucí povolání a že jste připravena se živit sama…, ale já bych 100% na vašem místě podal návrh na úpravu výživného i se zpětnou platností. Nechte na soudu, aby vás vyzval k předložení všech potřebných dokumentů a důvodů na podporu vaší žádosti.

Ale pokud k věci přistupujete, že nechcete nic dělat zbytečně, tak to nedělejte ☹

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/opet-alimenty

Další odpovědi
tojsemjá

Nechcete zkusit ještě další zdroje?Přece jen-čím víc informací,tím lépe.A bezplatných poraden nejen on-line je víc,možná by stálo za to nějakou z nich navštívit.Snad budete mít některou poblíž místa bydliště.
http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/

verka

Nikdy jsem nežádala na sociálce informace o alimentech. Ty ženský přece nemohou posoudit vaši finanční situaci. Proč se spokojíte s výrokem,,prý bych…" Prostě to podejte a pak uvidíte, za to nic nedáte.

pondělí

PLATIT MÁ MANŽEL,NEBO OTEC,
MANŽEL TEN PLATIT NEBUDE A OTCE JE POTŘEBA NAVŠTÍVIT A DOMLUVIT
PROČ MI LIDI MÁME VLASTNĚ USTA,NA SEX TEŤ NEMYSLÍM.....

Berušinka

Právě, že paní vypadala, že jen ona má pravdu, a že tak to skutečně je a soud bych prý v žádném případě nevyhrála. Proto mám špatný pocit.