Avatar uživatele
Berušinka

Opět alimenty =(

Tak otec mi napsal, že na dlužnou částku z období 01–08/2010 nemám nárok a na zvýšení také ne. Prý si to ověřoval, ale já tomu nevěřím. 1500 je na tuto dobu opravdu málo – zvlášť, když jsem student a potřebuju tolik věcí kolem školy. Jak to tedy je ? Když jsem byla 01–08/2010 na pracáku ? Teď jsem nastoupila opět denní studium. A také po mně chce ORIGINÁL! potvrzení o studiu – nechce žadnou kopii. Už nevím, jak to mám řešit =(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? led před 4968 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Jestli pamatuju dobře, jsi dospělá a tak můžeš podat návrh k soudu o určení dávky. rovněž můžeš podat tr. oznámení a tam mu to vysvětlí.
Jediný, kdo může přerušit alimenty je rozhodnutí soudu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Níže ve zdroji je odkaz na předchozí související otázku, kterou nejspíš psala vaše maminka…, tenkrát jsem psal odpověď, kde jsem doporučoval co a jak dál.

Nyní vám toto doporučení zopakuji:

  1. podejte k soudu návrh na úpravu výživného, a to se zpětnou platností od 01/2010…, do návrhu poprvadě popište vše co se odehrálo od 12/2009 až do současnoti
  2. nechte na posouzení soudu, který si vyžádá jak od otce, tak i od vás potřebné doklady (o příjmu otce, o době strávené na ÚP, o vaší spolupráci s ÚP při hledání nového zaměstnání, o majetk.poměrech vás i otce atd.), jak se nakonec rozhodne
  3. otci žádné potvrzení o studiu dávat nemusíte…, navíc avizuje, že vám stejně nic platit nebude

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/obnoveni-alimentu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek