Berušinka

Opět alimenty =(

Tak otec mi napsal, že na dlužnou částku z období 01–08/2010 nemám nárok a na zvýšení také ne. Prý si to ověřoval, ale já tomu nevěřím. 1500 je na tuto dobu opravdu málo – zvlášť, když jsem student a potřebuju tolik věcí kolem školy. Jak to tedy je ? Když jsem byla 01–08/2010 na pracáku ? Teď jsem nastoupila opět denní studium. A také po mně chce ORIGINÁL! potvrzení o studiu – nechce žadnou kopii. Už nevím, jak to mám řešit =(

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jestli pamatuju dobře, jsi dospělá a tak můžeš podat návrh k soudu o určení dávky. rovněž můžeš podat tr. oznámení a tam mu to vysvětlí.
Jediný, kdo může přerušit alimenty je rozhodnutí soudu.

Další odpovědi
standa

Níže ve zdroji je odkaz na předchozí související otázku, kterou nejspíš psala vaše maminka…, tenkrát jsem psal odpověď, kde jsem doporučoval co a jak dál.

Nyní vám toto doporučení zopakuji:

  1. podejte k soudu návrh na úpravu výživného, a to se zpětnou platností od 01/2010…, do návrhu poprvadě popište vše co se odehrálo od 12/2009 až do současnoti
  2. nechte na posouzení soudu, který si vyžádá jak od otce, tak i od vás potřebné doklady (o příjmu otce, o době strávené na ÚP, o vaší spolupráci s ÚP při hledání nového zaměstnání, o majetk.poměrech vás i otce atd.), jak se nakonec rozhodne
  3. otci žádné potvrzení o studiu dávat nemusíte…, navíc avizuje, že vám stejně nic platit nebude

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/obnoveni-alimentu