led

Aká je šírka podvozku detského kočíka?

Na vstupné schodište do obytného domu treba namontovať nájazdové plochy, koľajnice a podobne. Tu začína problém, montážnici chcú namontovať nájazdové lišty 60cm od seba. Vznikol spor medzi montážnikmi a nájomnikmi. Aká má byť správna vnútorná šírka a správna vonkajšia šírka nájazdovej šikminy? V strede medzi nájazdmi musia byť prístupné schody pre matku (otca). Prosím odborníkov o vyjadrenie. Ďakujem.

obrázok: http://www.za­mocnictvo-skz.sk/images/s_23_na­jazdy_pre_koci­ky_a_vozickarov_b_611744­ba63db2f06.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Řešení v dnešní době je dost komplikované. Jednoduše proto, že v současnosti existují kočárky nejen dvoustopé (jako za komárů, ale i tří a čtyřstopé (!!), což značně komplikuje návrh. A to nezapočítávám možnost, že vodící lyžiny budou chtít dost možná používat i důchodci pro svá RVHP (ervéhápéčko, neboli nákupní taška na kolečkách), jejichž rozchody jsou zpravidla mezi 30–50cm a případně indvalidní vozíky.

Univerzální řešení pro všechny je nájezdová rampa s nízkým stoupáním, nicméně to se oproti nájezdovým lyžinám o DOST prodraží. Na druhou stranu by na takovou nájezdní rampu (pro invalidy, blablabla ;) :D) šlo vyžebrat i nějakou dotaci, záleží na místních podmínkách.

Poněkud „slabším“ řešením je konstrukce lyžin s přestavitelnou vzdáleností (každý by si v případě potřeby našteloval jejich rozchod sám dle vlastní potřeby).

Pokud je striktně vyžadován pevný rozchod (nepřestavitel­nost), volil bych minimální rozteč mezi lyžinami (do 30cm) a jejich maximální šířku pro co nejširší uspokojení požadavků.

Každopádně odpovědět na to, jaký má „dnešní kočárek rozchod“ se NEDÁ, prostě každý to má JINAK. :)

Další odpovědi
paul1

Na toto odborník nejsem, ale šířka podvozku (kol) u kočárku bývá cca 60 cm. No měla by tam být nějaká rezerva do stran, odhaduji na 3–4 cm.

Zdroj: https://www.le­tajicisen.cz/cz/pro­dukt/detsky-kocarek-bebecar-set-ip-op-classic-xl.html#18342753

seraphico

Já bych volil 40 cm od vnitřních stran lyžin. Každá ta lyžina je široká cca 20 cm, takže ve finále by to bylo vhodné pro všechny kočárky s roztečí 40 – 80 cm, což uspokojí asi všechny maminky 🙂.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.

hjghj hvjf

Příspěvek smazán administrátorem.

led

aliendrone, zatiaľ za odpoveď blízku môjmu mysleniu získavate nomináciu na návštevu neďaleko bivakujúcich (iba 440 svetelných rokov) Sedem sestier (pre neznalých hviezdokopa Plejády)

aliendrone

led>>> Ó obdivuhodná a převzácná zástupkyně ohroženého/vy­mírajícího druhu (tedy Ženy s velým „Ž“ ;) :D), DĚKUJi, cítím se VELMI polichocen. :D :D

Nicméně cítím povinnost uvést věci na pravou míru, pravdou je to, že i v mých nejlepších letech by bylo rovnou SEDM sester na mě „trochu moc“, tedy pokud by šlo o něco jiného, než jejich likvidaci a ta NIKOLIV „Keplerovským způsobem“. ;) :D

Dnes se mi spíše zavděčíte poukazem do soustavy „Vzorně vyžehlená košlie“ na planetu „Stejk na všechny způsoby“, víte? ;) :D :D

led

Vážený tulák aliendrone, vami vymenovaná hviezdna sústava aj so zázračnou planétov ešte len čaká svojho objaviteľa. Takže s poľutovaním vám musím oznámiť, že rekreačné poukazy na zmienenú planétu ešte nie sú v ponuke. V prípade voľných kapacít vám ponuku ma pobyt včas oznámime.
V mene Tvorcov zázrakov s úctou led.

led

dodatok
výraz „Nedá se“ nepoznám, ale poznám jeho variant
„dá sa iným spôsobom“

aliendrone

led>>> NJN, máte Vaše Excelence NAPROSTOU PRAVDU! Hanba mě fackuje, rok od roku čím dál častěji. Chjo…, čeho se ještě dočkám, než konečně zdechnu! :(