Dávid Mrižo

Aká je príčina úmrtia človeka ktorý v sebe nosí COVID-19 (coronavirus) ?

Ahoj, zaujíma ma odpoveď na otázku ,,Ako coronavirus zabije človeka" (prevažne tých starších, so zdrav. problémami).. Myslím tým, príčina smrti (napr. zastáva srdca, dýchania ?) vďaka.

Odpovědi
Kepler

Bezprostřední příčinou smrti je zápal plic, nebo selhání ledvin. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/COVID-19#Smrt
Nejstarší a jinak nemocní lidé jsou taky nejrizikovější skupinou, protože jejich imunitní systém je značně oslaben.

Edison

Asi jako chřipka. Chřipka taky přímo nezabíjí…

Sůeduj zpravodajství!! Jednak se ti to může hodit, jednak se tam i občas něco i dovíš.

balkovoid

Virus tě nezabije, ale tzv. cytokinová bouře což je v podstatě neadekvátní obrana organismu, kdy imunitní systém začne vést válku s viirem bez ohledu na oběti.To vede k poškození samotného těla a následné smrti.

Kajoch

Kdysi dávno jsem měl zápal plic a ležel v nemocnici.Údajně se rád vracívá.Mně se naštěstí zatím nevrátil,ale už bych to zažít nechtěl.Pokud se neukašleš,tak se asi udusíš.....