Venda22

Mám možnost nahlédnout do spisu přestupkové komise jako poškozený?

ahoj zeptám se, mám možnost nahlédnout do spisu přestupkové komise jako poškozený? Pracovník přestupkové komise Písek mi do telefonu sdělil, že nejsou povinni podávat jakékoliv informace poškozenému. Moje zkušenosti se státními zaměstnanci jsou takové, že oni jsou anonymní a bez jakékoliv zodpovědnosti a povinnosti k normálnímu občanovi. Prostě nedotknutelná pracujícími občany velice dobře placená nadřazená společnost.

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano mají pravdu, dokonce ti nemusí sdělit výsledek, tedy jak pachatele přestupku potrestali. Jednání o přestupku je neveřejné.

Kepler

Jestli přímo fyzicky nahlédnout, to nevím. Nejsem právník, ale i přestupková komise musí sdělit, na základě čeho a kým jsi obviněn. Po telefonu ti šašek může sdělit cokoliv a bez důkazu. Pokud se tak stane i na jednání komise, okamžitě bych využil zákonného práva nevypovídat. Múžeš tak udělat i před vlastním jednáním – ale pozor, jen doporučeným dopisem. Při vlastním jednání ostatně musí být přítomen i ten stěžovatel a celé přestupkové řízení se odvíjí od konfrontace a důkazů. Pokud nejsou, tím to celé zhasne.

Kryšpín

Možno nahlédnout zák. č. 250/2016 Sb.