Spiritus

Ahoj, hádáme se o výsledek úlohy, máme více verzí a potřebujeme vědět která je správná.

Kolik m čtverečních plechu se spotřebuje na oplechování 13 sloupků, jejichž průřez je čtverec o straně 36cm? Sloupky oplechujte 14cm pod okraj, Přidejte 15% na prostřih.
Doplňuji:
DÚ to není, hádá se o to parta vysokoškoláků, výsledky neudávám záměrně abych nevlivňovala a pokud jste aspoň trochu prakticky založení tak víte, že údaj o výšce sloupků není důležitý

Nejlepší odpověď
led

Nehádajte sa, ale počítajte. Verzia je len jedna, tá správna…
ak máte 13 kvádrov 36×36×14cm, vypočítajte si obvod kvádra, pripočítajte 15% a vynásobte výškou Tento jeden kváder vynásobte počtom stĺpikov.
Počítať vám to už nebudem.
Doplňuji:
Dobrá rada, vyhoďte počítač aj kalkulačku z okna (ale nie doslova, aby ste niekoho nezabili) a počítajte vlastným rozumom, snáď si ešte počty zo základnej školy pamätáte.

Další odpovědi
Fyzik

A není to spíš DÚ a tobě přijde blbé, že se tu na to ptáš?

Nelze říct, dokud neznáme výšku sloupku, vzorec pro obsah je následující, kde L je výška sloupku. Do kalkulačky si to jistě dosadíš.
S = 0,364(L+0,14)­*1,15

Quimby

Chápu to správně, že je to teda 13 kvádrů, podstavou je čtverec 36×36 a výška je 14? Nebo co znamená to pod okraj jak jsou tedy velký? Napiš sem výsledky ať ti řeknem který je správný
Doplňuji:
Vychází mi 6,89m3 , je to správně?

Tarek

Ahoj, taky nad tím dumám a pořád mi to nevychází. řekneš mi prosím správné řešení? :) stačí i do emailu
Doplňuji:
pro led: a výšku kvádru vemu kde? :)

Funna

plocha „horního“ čtverce je 36 na 2 = 1269 cm2
plocha ohybu dolů je 36×14=504 a jouu tam 4, takže 2016 cm2 z toho plyne jeden sloupek 3285 cm2 + 15% na prosřih takže celkem 3777.75 x13 sloupků = 49110,75 cm2 takže bez kousku 5m2 .-)

Fyzik

Já teda když jsem letos balil dárky do balicího papíru, tak jsem dospěl k názoru, že na nejdelším rozměru dárku taky nejvíc záleží.

Fyzik

A doufám, že se teda dočkám vyřešení, když jste takoví tajemní.

Quimby

Taky doufám