Avatar uživatele
smoulinkaq

ahoj co vydrži vic parfem nebo vonavka nebo toaletní voda?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 872 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RyuzakiKate

„Největší rozdíl samozřejmě spočívá v koncentraci vonných složek, parfémované vody mají ve složení 8 – 15 % vonné kompozice, a voní proto silněji a déle než toaletky, které mají jen 4 – 8 %. Někdo vidí zásadní rozdíl mezi parfémovanou a toaletní vodou v jejich použití. Říká se, že parfémovaná voda je vhodnější na večer, zatímco toaletní voda na každodenní nošení. “

„Označení parfém se v češtině vžilo jako synonymum pro vůně a voňavky všeho druhu, ve skutečnosti se ale jedná o vůně s největším podílem vonných olejů. Různé zdroje uvádí rozpětí mezi 15 a 40 procenty, ve většině parfémů ale najdete 20 – 30 procent vonné kompozice. Parfémy mají v porovnání s jinými vůněmi hustší konzistenci, a proto jsou většinou k dostání bez rozprašovače. Prodávají se v menších baleních, protože se nanáší v minimálním množství. A to bohatě stačí, aby na vás vůně parfému vydržela dlouhé hodiny. U parfémů se můžete setkat i s označením P, Perfume, Extract a Extrait de Parfum.“

Zdroj: https://www.parfemy-elnino.cz/ency­klopedie-vuni/parfem-edp-edt-edc/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No, voňky se dělí dle koncentrace aromatických látek (od toho závisí intezita vůně a její trvání od nejsilnějších k nejslabší) takto:

  1. parfém – viz odpověď RyuzakiKate
  2. EdP – parfémová voda
  3. EdT – toaletní voda
  4. EdC – kolínská

Přičemž ty první pochopitelně stojí nejvíce a poslední nejméně, cena ale také ale závisí na značce, oblíbenosti aj. :)

Podotýkám, že jsem chlapisko a možná to je „trochu jinak“ (komplikovanější), ovšem mně tohle k orientaci v parfumerii v pohodě stačí, pak už stačí „jen ňuchat“ (pro chlapy rada > na což si ovšem v případě nákupu neodzkoušeného/no­vého beru výpomoc babuchen, bo mají citlivější raťafáčky a koupím teprve ten, který voní jak mně, tak i jí – tedy pokud jde o nákup pro moji vlastní potřebu). ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek