Bawinka999

A pomohli by jste mi s tímto ?

http://nd04.jxs­.cz/746/097/f225e­ecf67_76769932­_o2.jpg
Doplňuji:
Pardon

Nejlepší odpověď
anonym

Bawinko , Bawinko ! Jsem tvoje ucitelka. Mazej a napis si to hezky sama !! Zitra si to vyridime. 🙂 -iv-
Doplňuji:
Ello , a ty zitra rovnou do reditelny !!!!
🙂

Další odpovědi
annas

Překontrolovat jako v předchozím úkolu ano, ale vypracovat ne. By jste máš špatně – správně byste.

Ella

iv, myslím, že jste Barwinku opravdu vylekala =D

jsem si jistá jen prvním cvičením (99%) protože jsem to konzultovala se zelenou učebnicí od pana Styblíka, takže dál to nebudu pokoušet =)
2.os.č.j.podmiň­.zp.přít. – četl bys
1.os.č.j.podmiň­.zp.min. – byl bych četl
2.os.č.mn.pod­min.zp.min. – byli byste četli (snad je to spisovné, ale jinak jsem to nenašla)
1.os.č.mn.pod­min.zp.přít. – četli bychom
3.os.č.j.podmin­.zp.přít. – četl by
3.os.č.mn.pod­min.zp.min. – byli by četli
Doplňuji:

  • iv-: jejda… ;)

Zdroj: Český jazyk, přehled učiva základní školy, J.Melichar a V.Styblík

led

Presná odpoveď na danú otázku je 1.veta v cvičení 71.

anonym

Souhlasim s Vami , ale nezapomente , ze i Ella uz jde zitra za to do reditelny !!!! -iv-

Kerberus

Paní učitelko, jste přísná. Tak to má být!

Kerberus

Elo, usnadnila jste to tazatelce. Opíše, nebude přemýšlet. Měla jste jí nechat, ať úkol vypracuje sama. Vždy nebude někdo po ruce, aby jí domácí či jiné úkoly dělal jiný.
Co se naučím, to mně nikdo nevezme. Co opíši, to zapomenu.