Pájo

A jaké jsou NEVÝHODY kapitálového pojištění?

Doplňuji:
Díky.

Nejlepší odpověď
ARIS

Když jsem před časem měl jedno kapitálové pojištění, tak jsem zjistil, že sice dostanu slíbenou část na konci, ale za to dám skoro o 20 000,. víc než dostanu.

Teď mám investičko, sice není garance jako u kapitálovky, ale už vím, že dostanu o hodně víc, než spořím.

Další odpovědi
pokazdejinak

… jak jsem psala předtím, je hodně drahé – přesně jak píše aris, vložené peníze si nakonec jen vyberete a zhodnocení nakonec po odečtení poplatků téměř žádné
investičko je lepší, ale hlavně jako pojistka – když už chcete spořit do fondů (coř ižp je – spoření do fondů), tak je lepší posílat jim ty peníze přímo, bez pojišťovny jako prostředníka – vyjde vás to levněji a tím pádem máte na konci víc peněz :)

Rony88

Bolí mě oči když vidím,že někdo staví investičko pred kapitálovku a ještě si myslí,že pobere víc. Ha ha ha.
Dělám finančního poradce.
Dělal jsem jak investička tak kapitálovky v poměrně slušných číslech do počtu.
Investičko – supr věc pokud je na dlouhou dobu a nepřijde další světový finanční poprask. To se pak blbě klientům vysvětluje,že proč tam mají o třetinu míň peněz než tam vložili, tady vítězí ten kdo dál cpe peníze do investička a nakupuje za míň peněz víc podílových jednotek.Krize pomine a jsme v zelených číslech.Ale čekat dalších 5let na peníze??? No jak chcete.

Kapitálovka – poberete co jste tam nastrkali plus něco málo na úrocích plus další výdělek je v daňové odečítatelnosti a pokud máte dobrou pojišťovnu tak další plus je,že máte bonus za létá trvání pojistky a nemusí se jednat o zanedbatelné částky.

Co si zvolit? Zeptejte se sami sebe co chcete. Jít do určitého risika s vidinou slušného zisku nebo když neprší alespoň kape,ale máme to jistější :D

V případě dotazů mě najdete zde:
rony85@email.cz