Avatar uživatele
Pájo

A jaké jsou NEVÝHODY kapitálového pojištění?

Doplňuji:
Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Pájo

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? fablen, pokazdejinak, Wang, MA-SU-KA před 4529 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ARIS

Když jsem před časem měl jedno kapitálové pojištění, tak jsem zjistil, že sice dostanu slíbenou část na konci, ale za to dám skoro o 20 000,. víc než dostanu.

Teď mám investičko, sice není garance jako u kapitálovky, ale už vím, že dostanu o hodně víc, než spořím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

… jak jsem psala předtím, je hodně drahé – přesně jak píše aris, vložené peníze si nakonec jen vyberete a zhodnocení nakonec po odečtení poplatků téměř žádné
investičko je lepší, ale hlavně jako pojistka – když už chcete spořit do fondů (coř ižp je – spoření do fondů), tak je lepší posílat jim ty peníze přímo, bez pojišťovny jako prostředníka – vyjde vás to levněji a tím pádem máte na konci víc peněz :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rony88

Bolí mě oči když vidím,že někdo staví investičko pred kapitálovku a ještě si myslí,že pobere víc. Ha ha ha.
Dělám finančního poradce.
Dělal jsem jak investička tak kapitálovky v poměrně slušných číslech do počtu.
Investičko – supr věc pokud je na dlouhou dobu a nepřijde další světový finanční poprask. To se pak blbě klientům vysvětluje,že proč tam mají o třetinu míň peněz než tam vložili, tady vítězí ten kdo dál cpe peníze do investička a nakupuje za míň peněz víc podílových jednotek.Krize pomine a jsme v zelených číslech.Ale čekat dalších 5let na peníze??? No jak chcete.

Kapitálovka – poberete co jste tam nastrkali plus něco málo na úrocích plus další výdělek je v daňové odečítatelnosti a pokud máte dobrou pojišťovnu tak další plus je,že máte bonus za létá trvání pojistky a nemusí se jednat o zanedbatelné částky.

Co si zvolit? Zeptejte se sami sebe co chcete. Jít do určitého risika s vidinou slušného zisku nebo když neprší alespoň kape,ale máme to jistější :D

V případě dotazů mě najdete zde:
rony85@email.cz

před 4439 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání