jircek

70000stop za vteřinu je kolik km/hod?

Doplňuji:
děkuji za vyčerpávající odpovědi vám všem 🙂

Nejlepší odpověď
standa

76.810 km/h

70.000 × 30,48 cm = 21,336 km x 3600 sek = 76.810 km/h.
Doplňuji:
původně jsem ve výpočtu měl malou chybičku (násobil jsem jen 360, ale správně mělo být 3.600), omlouvám se za nepřesnost způsobenou mou tupostí

Další odpovědi
anonym

i tohle umí google odpovědět – převody mezi jednotkami … stačí když do něj zadáte „70000 ft/s v km/h“

a máte výsledek
http://lmgtfy­.com/?q=70000+ft%2Fs+v+k­m%2Fh

spočítat to už díky standovi umíte, pro kontrolu si to můžete i takto snadno „vyhledat“ 🙂

///

doslova vyčerpávajícím způsobem si s podobnými úlohami poradí wolframAlpha ->> http://www.wol­framalpha.com/in­put/?i=70000+ft/s+in+km/h

Bumbes

70 000 stop/sec = 76 809,6 km/hod
70 000stop x 0,0003048km x 3600sec = 76 809,6 km/hod

RE: standa
hlavně, že se ti povedlo ty chyby opravit PŘEPISOVÁNÍM před palcováním, teď tu vypadám jako „tupec-opisovač“!
Kdyby totiž byla první odpověď správně, tak bych se neobtěžoval sem něco psát…

standa

🙂 myslím, že to snad vezmete s nadhledem, ne? 🙂

Taky jsem se v obdobné roli „oslíka“, který reagoval na původní neopravený příspěvek (který byl následně v téže minutě opraven) ocitnul.

Takže ještě jednou omluva !