nej

2 vyznamy slova hrám

dva vyznamy slova hrám

Nejlepší odpověď
annas

Dodatek k předchozí odpovědi. Z hlediska mluvnického významu je slovo hrám: a/ podstatné jméno ve 3. p. mn. č., nikoliv ve 2. pádě. b) v češtině dále zastaralý slovesný tvar, dnes se někde užívá v nespisovém jazyce – 1. os. č. j. c) ve slovenštině rovněž slovesný tvar v 1. os. č. j. Ale zřejmě se dotaz týkal významu českého slova.

Další odpovědi
Janulka

Tak napadají mě právě dva: 1/ hrám – 2.pád k hrám. 2/ slovensky „hrám“ – hraji