22aa

12 nebo 8 hodin na svatbě v roušce, kdo to má vydržet?

Dobrý den. Strejda Petr od tety Káti se budou ženit a prosím potřebuji o radu.
Četl jsem na netu, že musím bejt vevnitř v roušce celou svatbu, která bude v poledne, do noci 0:00 nebo do 2:00, ale takle dlouho v roušce máma ani já bychom nevydrželi.
Moje máma má vysokej tlak, cholesterol a má diabetes a já jsem postiženej mentálně.
Furt bejvám vzteklej, a když kvůli roušce něco ve vzteku rozbiju, moje máma by to ještě platila.
Já ani moje máma nechceme trpět na svatbě udušením rouškou proti covidu.
My si ted připadáme, že jsme připravení na popravu, jak to máma říkala, když jsem byl na operaci kýly už dávno minulej rok, a bojím se, že na tý svatbě zkolabuji a umřu jako můj otec na tloušťku nebu by mi operovali srdce nebo mi dali bypass nebo něco ještě horšího.
Prosím poradte mi jak nemuset nosit roušku takovou dobu, až by to bylo k nevydržení, taková doba v roušce by byla na bohnice.
Děkuji za přečtení příspěvku.

Odpovědi
Hlada

Není potřeba tam být od začátku až do konce. Stačí se formálně zúčastnit obřadu, potřást si loktem a jít domů. Zdraví jsi nenašel na hnoji.

Daidal

Nevím, jak přesně je to teď s rouškami, ale sestra se vdávala loni, celkově to trvalo celý den. Z toho já jsem tam byl asi tak 5 až 7 h (už si přesně nepamatuji). Ale roušky jsme měli jen chvíli přímo na svatbě na úřadě a pak chvíli při focení, pak jsme je sdělalia už jsme si je nenasazovali… Fotky nemusí (neměly by) být v roušce a v restauraci logicky už je nepotřebujeme. Když do toho započítam nějaké to premsitovani z místa na místo někde venku, ať už pěšo nebo autem, tak jsme je neměli…
Takže z těch cca 6 hodin jsme roušky měli asi 20 minut na úřadě, 10 minut že začátku při focení (ještě na úřadě a před..
Pak jsme se fotili i jinde a tam už jsme je taky neměli).

Mimo úřadu, různě po venku, na zámku, v restauraci a nevím kde ještě, jsme pak byli ještě u sestry doma a u nás doma… Z toho všeho jsme měli roušky fakt jen na tom úřadě. Nemluvě ještě o slezině před svatbou kdy se všichni sjížděli dohromady, vítali se… Nikdo neměl rousky po celou dobu.

Justin1

Svatební obřad určitě netrvá 12 hodin, měl by se vejít do hodiny. Pokud je po obřadu nějaký neformální program, tak tam nikdo nemusí být po celou dobu. Když jsem se ženil já, tak někteří hosté odjeli už po obřadu a pořízení společné fotky a ostatní se zdrželi tak dlouho, jak chtěli nebo potřebovali k tomu, aby se dostali domů (někteří tam jeli z velké dálky).

Pokud jde o nošení roušky, můžete se omluvit, že musíte jít ven na vzduch, a jít ven, kde roušku mít nemusíte, pokud udržujete odstup od ostatních lidí, s kterými nebydlíte. Určitě to neřešte porušováním platných předpisů a spoléháním na to, že si to na úkor bezpečnosti ostatních obhájíte, jako to dělají ti, ke kterým pak jezdí policie. Řešte to tak, abyste nic neporušili a abyste brali ohled na sebe i na ostatní.

Dochy

  1. nemusíte tam být tak dlouho
  2. jakožto pro postiženého pro Tebe platí vyjímka. Nepředpokládám, že ji zrušili. Přesto doporučuju tu roušku ve společnosti zarouškovaných mít, pokud to jde. Pokud to nejde tak ji nech být.

Ametyst

Při jídle a pití se přece roušky nenosí ani v restauracích, žádný strach.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

22aa

No super. Naštěstí už mám od svatby paní milenky pokoj. Díky tomu že roušky už jsou mrtvý a díky strejdovi pavlovi což mě odvesl v 7 večer domů už nemusím poslouuchat hnusný písničky od malých mp4 a jít zpět k starým dobrým osmičkám.

22aa

Hnusné písně jsem měl na mysli ty dnešní.