Historie úprav

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 8.červenec 16:55

Totalita vzniká z nadšení, přesvědčení a víry v lepší budoucnost. Na těchto základech se dříve shromažďovala vojska, získávala podporu šlechta, ale i politici. Tedy v okamžiku kdy napětí ve společnosti dosahuje vrcholu a u lidí se projevují snahy o změnu potom dopomohou k moci tomu, kdo jim co nejpravděpodobněji slíbí to po čem samí touží. Nyní záleží jak velká tato moc je. Pokud se podaří obsadit svými příznivci, většinu rozhodujících postů potom na základě svých slibů začne prosazovat svůj program a soustředí se na zbytek ještě neobsazených míst nebo na nejnebezpečnější soupeře či stranu. Do této doby většina národa jásá a podporuje mocipány v jejich vymetání špíny ze společnosti. Než tato euforie ze společnosti vyprchá a lidé se začnou seznamovat s každodenní realitou, je již pozdě, protože již nemají žádné odvolání a začíná působit heslo „kdo nejde s námi, jde proti nám“. obyvatelé se mohou bránit, dokud se mohou o někoho opřít, u někoho hledat podporu, ale vystoupit jen proto abych přišel o postavení, rodinu, přátele, to mnoho lidí nedokáže, ale přece se někteří najdou a stávají se pro lidi symbolem odporu a počátkem pádu totality. Ale trvá to dlouho. Nebezpečí vzniku nové totality však není jen věcí minulosti. Naši politici nám jasně ukazují že v nich touha po totalitě jasně je. Vzpomeňte jak arogantně vystupovali sociální demokraté když měli jen minimální převahu ve sněmovně. I dnes je jasná snaha trojkoalice úplně odstranit opozici z ovlivňování chodu parlamentu a tím upevňování a rozšiřování své moci.

Avatar uživatele

Odpověděl/a – 10.červenec 10:04

Totalita vzniká z nadšení, přesvědčení a víry v lepší budoucnost. Na těchto základech se dříve shromažďovala vojska, získávala podporu šlechta, ale i politici. Tedy v okamžiku kdy napětí ve společnosti dosahuje vrcholu a u lidí se projevují snahy o změnu potom dopomohou k moci tomu, kdo jim co nejpravděpodobněji slíbí to po čem samí touží. Nyní záleží jak velká tato moc je. Pokud se podaří obsadit svými příznivci, většinu rozhodujících postů potom na základě svých slibů začne prosazovat svůj program a soustředí se na zbytek ještě neobsazených míst nebo na nejnebezpečnější soupeře či stranu. Do této doby většina národa jásá a podporuje mocipány v jejich vymetání špíny ze společnosti. Než tato euforie ze společnosti vyprchá a lidé se začnou seznamovat s každodenní realitou, je již pozdě, protože již nemají žádné odvolání a začíná působit heslo „kdo nejde s námi, jde proti nám“. obyvatelé se mohou bránit, dokud se mohou o někoho opřít, u někoho hledat podporu, ale vystoupit jen proto abych přišel o postavení, rodinu, přátele, to mnoho lidí nedokáže, ale přece se někteří najdou a stávají se pro lidi symbolem odporu a počátkem pádu totality. Ale trvá to dlouho. Nebezpečí vzniku nové totality však není jen věcí minulosti. Naši politici nám jasně ukazují že v nich touha po totalitě jasně je. Vzpomeňte jak arogantně vystupovali sociální demokraté když měli jen minimální převahu ve sněmovně. I dnes je jasná snaha trojkoalice úplně odstranit opozici z ovlivňování chodu parlamentu a tím upevňování a rozšiřování své moci.
Doplňuji:
Musíte si také uvědomit že je strašně pohodlné a příjemné nechávat za sebe rozhodovat druhé hlavně v těch nepopulárních věcech a počkat jak se to vyvine. Stále si říkáte ještě je to dobré ještě to nepostihlo naší rodinu. Pak najednou to postihne vás nebo někoho blízkého a potom buď sklopíte hlavu a poddáte se nebo budete pronásledovaná jako nepřítel státu, člověk který jde proti lidu, proti národu.