josefosmy

Zpevní mi jízda na bruslích celé tělo?

Spíš se chci také zeptat jestli mi na nich půjdou zhubnout stehna nebo mi naopak vyrostou. Ptá se přítelkyně, děkuji

Odpovědi
Alesh

Je to ovlivněno několika faktory, mj. záleží na životním stylu, tj. jak se stravuje, jaké dělá příp. jiné sporty atd. Zjednodušeně řečeno: každý sport rekreačně a správně provozovaný je přínosný. Každý sport zatěžuje tělo různě, některé svalové skupiny více, některé méně. Je evidentní, že bruslení velmi působí na stehenní svalstvo, tedy se dá očekávat spalování tuků a rozvoj svalové hmoty právě v této oblasti. Záleží hodně na stylu tréninku. Porovnej postavu sprintera a vytrvalce v běhu. Sprinter běhá krátce a intenzivně, vytrvalec dlouze a volněji. Totéž bude platit o bruslení. Chce-li tedy především zhubnout, pak to chce delší výlety, volným tempem. Samozřejmě, pokud není trénovaná, tak si nesmí hned dát vagón kilometrů, ale postupně si přidávat, tak jak to tělo bude zvládat, přetrénování je častá a velká chyba začátečníků.

slad08

Já bych řekl že ANO. Šest let jsem hrál hokej a je to znát. Pokud jde o stehna, tak ty vám spíše narostou (jen pokud jste sportovnější postavy- pokud jste zavalitější, tak je to dobré na zhubnutí)