Pokročilý

Zničí se síra v čerstvých potravinach tepelnou úpravou nebo zmrazením?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Zmrazením se nezničí, varem podle mě také ne.

Wikipedia: "Síra taje při teplotě 114 °C za vzniku žluté průhledné kapaliny, kapalné síry. Při zvýšení teploty nad 160 °C kapalina hnědne, stává se viskóznější a při teplotě 444,5 °C vře a uvolňuje oranžové páry, které jsou tvořeny z osmi- a šestiatomových molekul, které se s rostoucí teplotou rozpadají na čtyř- a dvouatomové a při teplotě 860 °C existují v parách z větší části dvouatomové molekuly, samostatné atomy se vyskytují až při teplotě 2 000 °C."

Další odpovědi:

Stříbrný

postcd: ty si vážně myslíš, že síra je v potravinách obsažena v elementární formě jako žluté páchnoucí krystalky a z toho usuzuješ, že se nezničí varem ani mrazem? :-DDDD

Hakunamatata: síra je vstřebatelná jako součást dvou aminokyselin, z nichž jednu si lidský organismus neumí sám syntetizovat a je tedy nezbytný její přísun v potravě. Ať už tato aminokyselina - methionin - podléhá tepelnému rozkladu či nikoliv, faktem je, že síra je třetím nejvíc zastoupeným minerálem v lidském organismu, po vápníku a fosforu. Takže zřejmě nedostatkem síry při normálních stravovacích zvyklostech netrpíme.
Doplňuji:
Ta druhá aminokyselina, kterou si tělo umí syntetizovat samo, samozřejmě také požaduje přísun síry v potravě, tentokrát už v jakékoliv organické formě. Tepelný rozklad je v tomto případě irelevantní, trávicí soustava si stejně složitější molekuly rozštěpí podle potřeby.

Zdroj: http://www.nutritionandmetabol ism.com/content/4/1/24

Zlatý

Já solím solí ( chloridem sodným) . Síra mě nechutná a v sýru není. Možná až v pekle budou sírové hody.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.