Bee282

Znáte, někdo nějakou stránku se základními recepty?

(obor Kuchař, zkoušky) Bylo mi řečeno, že při zkouškách až budu říkat a psát technologický postup musí to být přesně ten základní postup a nesmí tam být žádná surovina navíc. (např kmín do guláše) jinak je to prý „nepoživatelné“. Učebnici nemáme. Poznámky v sešite mám, ale je tam spousta zbytečných surovin navíc a takovou odpověď by mi, bohužel, nikdo neuznal. Znáte nějakou dobrou stránku, kde mohu najít technologický postup, která je přímo zaměřený na obor Kuchař. Doufám, že tu otázku aspoň někdo pochopil. Prostě to nemůže být, nějaký domácí recept, který si někdo doladil podle své chuti.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si projít odkazy, jsou uvedené některé technologické postupy, v gastronomii, třeba vám některý odkaz bude vyhovovat.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=technologic­ké+postupu+při+va­ření+základních+po­krmů

Zde odkaz na učebnice

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=zv5_XJXO­EMTUsAeplpHAD­w&q=recepty+z%C3%A1kl­adn%C3%ADch++po­krm%C5%AF+pro+ho­telovou+%C5%A1ko­lu+&oq=recepty+z%C3%A1kl­adn%C3%ADch++po­krm%C5%AF+pro+ho­telovou+%C5%A1ko­lu+&gs_l=psy-ab.12...8446.12370­..14712...0.0­..0.249.4018.0j13j8­......0....1.­.gws-wiz.......0i71j33i22i­29i30j33i160j33i21­.qcEuNTFNtiA

Normování potravin
http://www.online-poradna-zdarma.cz/normovani-pokrmu-online-2/

Opravila jsem původní odkazy. Někdy se nedaří.

Další odpovědi
Kepler

Vím přesně o co ti jde, sám jsem tu rozměrnou knihu měl v rukou – Normy teplých jídel. Vařit se podle toho moc nedalo, ale kuchaři za bolševika to museli znát, protože vše bylo normováno, plánováno a vlastní kreativitě prostor dán nebyl. Jak se zdá, ta kniha se dá sehnat jen v antikvariátu, nebo na netových bazarech.To bylo v 60. až 80. letech. https://search­.seznam.cz/?q=nor­my+tepl%C3%BDch+j­%C3%ADdel&cou­nt=10&from=10&pId=Qbge1B­6RyYSgsIs2SJda&tr­p=2
Dnes tvoří recepty herečky, co už nemají angažmá a musí se nějak živit.

Mc Merkurion

… jo, jsou to receptury teplých pokrmů (jak říká Kepler, jen se mýlí: vařit se podle nich dá a je to nejlepší kuchařka) …
… dále se mýlí v tom, že tato kniha není k dostání: neustále se prodává v novějším, doplněném vydání, dokonce s CD: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=receptury+te­pl%C3%BDch+po­krm%C5%AF&oq=re­ceptury+tepl%C3%BDch+p­okrm%C5%AF&aq­s=chrome..69i57&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Kepler

Mc Merkurion: aha, tak tu neznám. Jde vůbec o stejnou knihu? Jmenuje se jinak.

Mc Merkurion

.. ano, jiná nebyla … je furt stejná, je to nanormovavé na 100 porcí plus technologický postup…

Mc Merkurion

@annas: … proboha, prohlídni si ten tvůj odkaz na učebnice !!! … bavíme se o vaření a ne o technologii jako takové !!!

annas

Nejsem zase tak tupá, abych nepoznala rozdíl. Bohuže, l jsem odkazy v odpovědi nepřekontrolovala.

Ale definitivně jsem si potvrdila, že si musím jí koupit novou myš. Je to několk dní, co mě nepooslouchá. Nic jsem na ní neupravovala, neměnila. nastavení.

Při dalším kopírování se mně nevymaže text či odkaz, který jsem kopírovala dříve.

annas

Nejsem zase tak tupá, abych nepoznala rozdíl. Bohuže, l jsem odkazy v odpovědi nepřekontrolovala.

Ale definitivně jsem si potvrdila, že si musím jí koupit novou myš. Je to několk dní, co mě nepooslouchá. Nic jsem na ní neupravovala, neměnila. nastavení.

Při dalším kopírování se mně nevymaže text či odkaz, který jsem kopírovala dříve.

annas

Děkuji. Odkaz opravím, našla jsen odkaz na knihy, o vařeníé, ale pak jsem jej nepřekontrolovala.

annas

Ještě další odkaz
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&ei=dsuAXOe2CMGNkwWE­qoeoCQ&q=uč