Pokročilý

zkušenosti s boxem

Zdravím, byl jsem asi na 8 trénincích v boxu a trenér mi řekl, že mám talent ale některé věci mi třeba moc nejdou levý hák apod. když jsme v ringu a boxuju s klukem co tam chodí půl roku, tak nemám šanci.Nevím vůbec jak na něho takže hodně krát dostávám na hubu. myslíte že časem se zlepším a třeba po roku pravidelného chození na tréninky budu na vyšší úrovni ?
Doplňuji:
Možná jste mě trochu nepochopil. Ptám se jako celkově. Jestli nemusím mít strach z toho že po roce budu pořád na stejné úrovni jako teď.

Odpovědi:

Bronzový

Osobně jsem nikdy neuměl kopat levou nohou, maximálně mae geri. Nevadilo mi to, třeba pravé mawashi geri jsem zase vypiloval skoro k dokonalosti :) A když se o mně vědělo, že levou neumím kopnout, nechával jsem si ji jako překvapení.
Nicméně nebyl to box, přišel jsem jen o čtvrtinu končetin, ne o polovinu. Ale tak co, zkus to a uvidíš časem sám. Buď to zlomíš... nebo můžeš přesedlat na jiný styl, třeba thai box.
Doplňuji:
ne, pochopil jsem to. Ale to ti nikdo nezaručí. Já po několika letech jsem tu nohu nezlepšil. Ale to neznamená, že to bude i tvůj případ.

Pokročilý

Neboj se, chce to hodně zamakat a nabrat svalovou hmotu, pokud jsi před tím neposiloval. Jedná se o obyč. box? Jestli ano, budeš to mít těžší, protože je těžké někoho překvapit. Určitě se zlepšíš, to se neboj, jde to celkem rychle, technika je ale základ, jinak si můžeš ublížit i Ty sám (stalo se mi). :)

Zlatý

těžko říct,každy clovek je original a na kazdyho plati neco jinyho.Ale jsou boxeri-dokonce vyborní,kteri ani haky nedavaji a davaji jen direkty a zvedaky....ovšem dobře načasované-to je mnohem dulezitejsi nez nejsilnejsi udery.Ale jestli tomu dobre rozumim,tak jsi jeste uplny zacatecnik a byl jsi teprve na 8. treninku-to vas trener necha sparovat ,kdyz nemate zmaknuty ani zakladni pohyby vcetne krytů atd atd??? Nechapu!

Bronzový

Proto jsou trenéři, aby Tě něco naučili, aby ses zdokonalil v tom co umíš a naučil se něco nového. A když máš talent, mělo by Tě to motivovat. Podívej se třeba na film, s Van Damem - Neustupuj, nevzdávej se, kde hlavnímu hrdinovi říká duch Bruce Leeho.
Když uvěříš, že to dokážeš, tak to dokážeš. A to by měl být i Tvůj případ. Musíš to ale chtít Ty sám a věřit tomu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.