IDCLIP

Má smysl „udržovat“ neschopenku i ve chvíli, kdy mi vyprší období, po které mám podporu v nezaměstnanosti?

Zdravím, jsem na pracáku, a mám neschopenku. Má smysl tu neschopenku „udržovat“ i ve chvíli, kdy mi vyprší období, po které mám podporu v nezaměstnanosti? Ptám se tak z logického důvodu: pracák snad nemocenskou nevyplácí, ta se vyplácí v případě, že jsem zaměstnancem nějaké firmy.

Odpovědi
elkon

Neschopenku má člověk, který je nemocen, vše ostatní je podvod.

Rokio

Neschopenku máš, když jsi nemocný. Pokud jsi zdravý a jsi na neschopence, tak je to podvod a můžeš za to klidně dostat i okamžité zrušení pracovního poměru.

IDCLIP

Jsou to psychické potíže… já měl nastoupit do nemocnice, ale nakonec se to řeší ambulantně. Tak mě jen zajmá, zda má smysl tu neschopenku stále udržovat, když nikde v nemocnici nebudu. „Rokio“ Jak jsem psal, JSEM NA PRACÁKU.

IDCLIP

Otázka je: vyplácí pracák něco jako neschopenku? Má smysl na té neschopence zůstávat, když to bude řešeno ambulantně? Neschopenka byla, protože sem byl totálně psychicky v háji, ale termín nástupu do nemocnice nebyl hned.