shaman88

Student denního studia a evidence na úřadu práce – je to možné?

Zdravím, může se student denního studia zaevidovat na úřadu práce? Myslím tím, že si podá Žádost o zprostředkování zaměstnání. Student má v úmyslu v brzké době po zaevidování podat Žádost o podporu v nezaměstnanosti, pro kterou splňuje podmínky. Studentovi je mnohem méně než 26 let, takže za něho hradí zdravotní pojištění stát.

Předem díky za odpovědi.

Odpovědi
JájsemRaibek

No domnívám se, že student nebude splňovat jednu základní podmínku pro přiznání podpory v nezaměstnanosti a tou je výdělečná činnost zakládající důchodové pojištění a to v délce 12 měsíců a to v posledních dvou letech před podáním žádosti o podporu v nezaměstnanosti.
Takže veškeré diskuze co kde, kdy jak jsou v tuto chvíli zcela bezpředmětné. Nárok na podporu mu nevznikne.

ivzez

Na tuto otázku už jsem Vám odpověděla „u konkurence“.

Tady se jen zeptám:
Co je to za studenta, když neví, že se vše řídí příslušnými zákony?
Zde doporučím zákon o zaměstnanosti.

shaman88

kapitán – student opakujicí VŠ, který musel ukončit ve 3. ročníku studium a znovu si nechává uznávat vykonané zkoušky z minulého studia, takže pracuje a ve zkouškovém dodělává nevykonané zkoušky