zvonisek

Zdají se zvířatům sny?

Viděla jsem v noci svého psíka hrabat packou, hýbat čumáčkem a tak zvláštně kňučet, jako když blinká.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jistě, měla bys vidět jak můj pes ve snu kmital nohama, když honil nějakou kočku, či co. Naštěstí ležel na boku, tak mi neutekl.

Další odpovědi
Malvína

Podle mne ano. Viděla jsem spousty videí, kde zvířata ve spánku běhala, běhala i doopravdy a u toho stále spala, štěkala atd. Několik takových „jevů“ jsem viděla i na vlastní oči.
Otázkou zůstává, o čem se jim asi tak zdá. To se zřejmě nikdy nedozvíme. 🙂

Zdroj: https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/zvirata-maji-sny-stejne-jako-lide-vite-o-cem-se-zda-tomu-vasemu-6235298

eleonnore

Zdaji. Nas pes ze sna knoura nebo vrci, obcas vrti ocasem. Pritom tvrde spi, zavrene oci, na okoli skoro nereaguje, pokud ho neco vylozene nevzbudi. Na nasi kocce jsem ale nic podobneho nezaznamenala.
A obsah psich snu? Pry se jim nejcasteji zda o panickovi nebo dalsich clenech jejich „smecky“

Edison

Ano. Dokonce se pvoedlo krysám vnutit sny, ve kterých prováděly určité úkony, tedy povedlo se krysám sny uměle vnutit…

annas

Podáívejte se do archivu, půodobných otázek je několki.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zv%C3%AD%C5%99a­ta%20a%20sny

"Odborníci se sny zvířat sice zabývají, ale obecně se toho zatím příliš neví, jelikož do snů zvířat nemůžeme nahlédnout a ani se zvířat na ně zeptat.

Na základě pozorování spících živočichů či zkoumání mozkové činnosti zvířat při spánku však vědci usoudili, že sny mají zejména horkokrevní živočichové – tedy ptáci a savci. Nejvíce snícím zvířetem je údajně vačice a zvířata, která loví, jako jsou např. kočky a psi, sní více než zvířata lovená, tedy např. hovězí dobytek, králíci, ovce a kozy (tyto informace pocházejí z publikace: ČERNÝ, Jiří. Mají zvířata sny? Praha: Egmont, 2005. ISBN 80–252–0312–3).

Spánek zvířat je podobný jako u lidí. Střídají se v něm periody hlubokého spánku a tzv. fáze REM (z anglického Rapid Eye Movement, čili rychlý pohyb očí), při níž právě vznikají sny" atd.

https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/sny-zvirata