melanie

Zdá se mi to nebo se celá společnost rozpadá ?

Tam se válčí tam zas intrikuje, tam je epidemie, tamhle se bombarduje. Stačí prolítnout internet nebo noviny a všude se vraždí, je chudoba, umírá, válčí, je krize, krada a mohla bych pokračovat dál. Je to tak nebo se to už stalo normálním nebo jak ?
Doplňuji:
gecco: Já jsem to myslela jinak. Já vím, že všude se válčí po staletí ,ale prostě se to těžko popisuje. S těma intrikama a takhle, tak to uvedu na žárovkovém příkladu. klasické žárovky chce EU zakázat vyrábět, aby se ušetřilo (nevím přesně, ale něco kolem) 0,001 % vyprodukovaného oxidu uhličitého. Moderní žárovky mají taky přesně danou dobu svítivosti, firmy které vyrábějí žárovky s delší dobou jsou zlikvidovány. Pán, který vymyslel žárovky, které svítily X tisíc hodin (už nevím kolik) zemřel několik dnů potom, co si to nechal patentovat. Jaká náhoda. Prostě všichni, co rozhodují o tom jak MY budem žít jsou podplaceni od velkých firem. A nikomu nevadí, že úsporné žárovky obsahují toxickou rtuť a když se vám rozbijí a vy si neoblečete speciální oblek, a s pomocí věci (ve velké krabici) to neodstraníte. Nemluvě o výbarech, které při rozbití uniknou a o tom jak se ty žárovky vyrábí.

klumprt: Proč tedy lidi nemůžou potlačit ego a opravdu žít v míru ? někdy se mi z dnešního světa dělá tak moc zle, že to ani popsat nejde ;-( :(

Nejlepší odpověď
gecco

…„Tam se válčí tam zas intrikuje, tam je epidemie, tamhle se bombarduje“…
To už se děje dlouho – jen jsi to, zřejmě, prozatím, nevnímala…
😉

Další odpovědi
anonym

A dívala jsi se do lednice? Plná. Jde ti internet? Asi jo, když jsi zde. Jdeš zítra do školy(práce) ? Ne! A tak kde vidíš kolem sebe to, co píšeš.

klumprt

Neděje se nic až tak zvláštního. Ono to vypadalo, že po pádu železné opony už bude na světě jen dobře, ale není tomu tak. Vyvolávat problémy je nejspíš součástí lidské přirozenosti. Představa neustálého pokroku vedoucího k nějakému ráji na zemi – společnosti bez problémů, je naivní a překonaná.
Mezi lidmi bude vždycky určité procento škůdců (zlodějů, podvodníků, násilníků, psychopatů…). Život škůdce je plnohodnotná strategie, která konkuruje strategii spořádaného občana. I kdyby se nějakým umělým výběrem podařilo eliminovat všechny škůdce ve společnosti (např. odvoz na trestaneckou kolonii na Marsu), stejně by po čase se k této strategii uchýlilo stejné procento lidí. Vemte si strategii zločince Phoenixe ve filmu Demolition man. Byl to jeden jediný škůdce ve společnosti složené ze samých spořádaných občanů. A nevěděli si s ním rady. Proto je v přirozenosti lidské společnosti, že vždycky spěje k rovnovážnému stavu, kdy je škůdců tak akorát, aby se jim strategie ještě vyplácela a přitom aby si s nimi ostatní jakžtakž věděli rady.

Z toho plyne, že škůdců se nikdy nezbavíme a násilí, krádeže, podvody a války budou nás provázet napořád. Je to smutné, ale nedá se s tím opravdu nic moc dělat.

mosoj

Máš pravdu, něco smrdí v našem státě a na celé světě. Zatím to jenom zahnívá.
Lidi kterým stačí plná lednice, mobil atd. lituji. Je dobře že vnímáš lidi kteří to omlouvají či spíše zamlouvají.
Doplňuji:
http://czech.ru­vr.ru/news/2014_11_16­/Vetsinu-Cechu-a-Slovaku-zklamaly-vysledky-postsocialistickych-let-9366/

ivzez

Melanie,
nestačí jen kritizovat (i když oprávněně),
každý musí začít sám u sebe.

Co jste udělala pro zlepšení skutečností,
jež oprávněně krituzujete?

Agneta

melanie Ł >>> už v roce 1932 se žárovkové koncerny(celos­větově) dohodly, že zkrátí životnost tehdejších žárovek z 2500 hodin na 1000, z „důvodů profitu“, a tak je to dodnes se vším co koupíš…hned po(2 r.) záruce se výrobky pokazí a můžeš kupovat nový :DDDDDD
jmenuje se to obsolescence

arygnoc

sa vám to iba zdá.
pred takými 50 rokmi sa komunikola pomocou telefónov a telegrafov, nejakú dobu trvalo, kým sa noviny vytlačili, …

dnes sa všetko hodí na internet a v tom momente to viete, tv, rádio a spravodajské servery to iba preberajú (majú doslova číhačov na nové správy).

predtým ste sa o zemetrasení v chile dozvedela za dva týždne, dnes online sledujete, ako tam ľudia hynú.

informácie sa proste širia rýchlejšie, vojny, vraždy, epidémie, katastrofy a pod. sa diali stále.

;-Q