Lucy

Který typ upíra je Vám nejsympatičtšjší? /vyberte/

  1. Buffy, přemožitelka upírů (případně Drákula) – Upír jak ho známe už od pradávna. Špičatý tesáky, platí na něj kolíky a na sluníčku se rozpadají na popel.
  2. ságy Stmívání – Neuvěřitelně rychlí, silný a hlavně neodolatelně krásný. Vysoce sluníčkovzdorný, dokonce se na něj třpití. Nadpřirozené schopnosti jsou taky scela běžné, např.: čtení myšlenek, vydění do budoucna, zmněna nálady svého okolí, myšlenkou způsobyt bolest a tak podobně…
  3. Upíří deníky – Čím více lidské krve upír vypije/vysaje, tím více má nadpřirozených sil. Např.: Umí se měnit ve vránu/havrana, umí vytvořit mlhu /asi pro efekt/, umí zmást mysl atd.. Proti matení mysli se můžete samozdřejmně bránit sporýšem lékařským. Na slunci se mění v prach a polem, ale můžou se chránit talismanem, vyrobeným z lapisu lazuli.
  4. Škola noci – Pokuď je Vám okolo 16let, může se to stát i Vám. Najde si Vás stopař a označí Vás na čelo znamením Bohyně Nyx /půlměsícem/. Do několika hodin se proto musíte dostat do Školi noci, kde na Vás už čekají. Po dobu 4let, zde budete studovat jako mládě až doroste do věku dospělého upíra a Vaše znamení se barevně vybarvý, plus Vám přibytou po obličeji další tetování. Můžete dostat od Bohyně i nějaké nadání jako je třeba ovládní pěti živlů: Vody, vzduchu, ohně, zěmně a ducha. Nebo můžete mít různé vize o budoucnosti, komunikovat se zvířaty, dar uzdravovat a podobně. Ale pozor! 1 z 10 mláďat promněnu nepřežije a umře. Jinak ještě pro informaci: O tomto tipu upírů lidé vědí a dokonce s nimi uzavřeli dohodu že se z nich mohou napít /krve/ jen když s tím dotyčný souhlasí /hlavně protože může dojít k otisku, ale o tom někdy jinde/.

Možná Vám připadám pošaháná /což asi taky sem/, ale upíři jsou prostě mim koníčkem. Koukam na seriály o u pírech, filmy, čtu o nich knihy… Ale mam i jiný záliby! Vlkodlaky!! A o těch třeba zase příště.. :D
Doplňuji:

  1. True Blood – moderní upíři superrychlí, supersilní, zuby mají vysouvací, na sluníčku shoří, jejich krev je zneužívána jako droga (tzv. „V“ [ví] jako vampire blood), neskrývají se, společnost je vícéméně musí přijmout, neboť tak je to dáno zákonem, a nemusejí pít lidskou krev, protože byla vyrobená syntetická krev – tzv. true blood – podává se teplá, 37 st., existuje ve všech krevních skupinách a Rh faktorech :)

To Bunnik: Díky za tip! Neznam, ale mrknu na to. Jinak Škola noci je fajn knížka na pokračování a líbí se mi z 4 uvedených asi nejvíc, doufam že jí zfilmujou. =o)

Nejlepší odpověď
Bunnik

Mám ráda upíry ve všech provedeních (to poslední zmíněné=4) neznám), baví mě jejich odlišnost(hlavně detaily, jestli mají vysouvací zuby, jestli je mají pořád nebo vůbec – jako třeba Cullenovi; nebo jaké jsou vztahy mezi upíry a mezi upíry a jinými druhy…), každopádně nejsympatičtější mi je klasické pojetí, třeba Drákula.

Jen bych s dovolením navrhla doplnění – za 5)True Blood – moderní upíři superrychlí, supersilní, zuby mají vysouvací, na sluníčku shoří, jejich krev je zneužívána jako droga (tzv. „V“ [ví] jako vampire blood), neskrývají se, společnost je vícéméně musí přijmout, neboť tak je to dáno zákonem, a nemusejí pít lidskou krev, protože byla vyrobená syntetická krev – tzv. true blood – podává se teplá, 37 st., existuje ve všech krevních skupinách a Rh faktorech :)

Další odpovědi
iceT

Libilo se mi Stmivani,ale videla jsem jen jeden film,Buffy spise filmova,nez serial,o ostatnich jsem jen tak letmo slysela,True Blood jsem videla jen par dilu.
Uplne nejvic se mi ale libil Blade 1.2.3 a Underworld.
Taktez film s J.Deppem o Drakulovi,ale nevzpomenu si na nazev.

dudu

Moje manželka, občas mi pije krev už téměř třicetosm roků a přesto ji mám moc rád!

IvankaJB

ja osobne mam nejradsi ty ze twilight sagy ty jsou pro me nejlepsi

verka

Klasiku: Bram Stocker, autor Drákuly.

rybíz

Klasika – Drákula

Michal

Je mi" sympatická" dvojka.

kapka

Byla bych radši, kdybys byla takhle „pošahaná“ milovnice češtiny a neměla chybu skoro v každým slově.
Vysvětlíš všem, co to je ten polem? 😁

Lucy

Přece POPEL… mam čínskou klávesnici! :P

kapka

Byla bych radši, kdybys byla takhle „pošahaná“ milovnice češtiny a neměla chybu skoro v každým slově.
Vysvětlíš všem, co to je ten polem? 😁

kapka

Proč je to tu 2×???