ondra24

Kolik procent lidí umírá přirozenou smrtí?

Odpovědi
autacek

To nevím, zato otázce na rozdíl od Keplera rozumím, že ti jde o to, kolik procent lidí neumírá předčasně.

Zkus si počíst třeba zde, ledacos jde z těch tabulek dovodit.
http://www.de­mografie.info/?cz_um­rtnostukazate­le=

Kepler

Statistika nic takového jako „přirozenou smrt“ nezná. Každé úmrtí má svou diagnózu podle Mezinárodní klasifikace nemocí (MKN). Těch diagnóz jsou tisíce.
http://www.uzis­.cz/registry-nzis/list-prohlidce-zemreleho/sta­tistika-zemrelych

ivzez

Na takto formulovanou otázku lze odpovědět jediné:
Většina (tj. nad 50 %).

mzm

Král zemřel přirozenou smrtí…
Ale vždyť byl zavražděn!
Vždyť to povídám, král zemřel přirozenou smrtí…

Kepler

autacek: když tomu tak rozumíš, tak mi napiš, jestli jde o předčasnou smrt, nebo přirozenou, když někdo umře na infarkt v osmdesáti? Jak bys definoval přirozenou smrt?

autacek

Snažím se rozumět tomu, na co se autor ptá. O tom, že kdyby člověkovi nic nebylo, žil by věčně, nemá smysl hovořit. Nakonec se vždy něco opotřebuje, nebo selže.

Kepler

Podle mně je ta otázka špatně položená. Něco jiného by bylo, kdyby se zeptal smrt v důsledku úrazu či nehody, nebo jaké procento lidí přežívá 75 let, apod.