dolishady99

Poradíte, zda je možné vyřešit popsaný problém, který se týká ne/opakování 2. r.?

Žádost o neopakování ročníku sš?
Zdravím jsem ve 2.ročníku sš na učňáku a hrozí mi z praxí nko (mistrová mě informovala, že nko dát nemůže a že budu opakovat ). Mám dlouhodobě od února zdravotní problémy a chybí mi si nadělat 20dní praxí (nadelat si vše nemůžu protože jsem na intru ) Vše mám doložené od lékaře. Ročník opakovat vážně nechci . Jde nějak zažádat ředitelce abych neopakovala ? Nebo uvolnění z praxí? Má s tím někdo zkušenosti ? Prosím o radu . Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Pro postup do vyššího ročníku je nutné splnit potřebné podmínky.
Tzn. prospět ve všech předmětech a splnit i praktickou výuku.
Nebudete-li klasifikován, podmínky pro postup podle mne nesplníte…

Ale za zkoušku nic nedáte.
______

Reakce na změnu otázky poté, co byla vložena odpověď:

Čemu v mé odpovědi nerozumíte?

Buď praxi doženete (a splníte podmínky pro postup do dalšího ročníku)
nebo ji nedoženete a postoupit nemůžete.

Pravidla jsou dána, na Vás je se podle nich zařídit.

(A měl byste v sobě mít tolik slušnosti, abyste otázku po vložení odpovědi neměnil.)

Další odpovědi
Gestas

Já bych se asi zkusil domluvit s ředitelkou. Za tohle nemůžeš, mohla by to pochopit.

ivzez

@Gestas,

za nemoc člověk opravdu nemůže, ale je potřeba si uvědomit,
že učňové mají teoretickou a praktickou výuku. Bez absolvování
praxe (praktické výuky) jim bude chybět „řemeslo“.

Nebo si uvědomte, že praxe je předmět jako každý jiný, i v něm je nutné
splnit určité procento docházky, aby žák mohl být klasifikován.

Dovedu si představit, že by v některých oborech bylo možné
nedostatečnou docházku nahradit nějakou zkouškou, výrobou
nějakého výrobku apod.

Nevím ale, jak nahradit chybějící hodiny obsluhy (číšník/servírka),
ošetřovatelství (ošetřovatel/pe­čovatel), vaření (kuchař), …

Kuchař by snad mohl sestavit a uvařit menu k nějaké příležitosti,
ale co ti ostatní?

Dochy

Ivzez:
Kontroloval jsem, změna uživatelkou spočívá jen v opravě „ň“ ve slově „učňák“…
Nadpis změnila Annas a nejsem si jist, zda tím nějak zásadně (s ohledem na odpověď) změnila význam…

ivzez

Já jsem si změnu otázky nezkontrolovala, zarazilo mne jenom, že se změnila po mé odpovědi (v té době tu byla jenom jedna odpověď).

Působilo to na mne dojmem, že se tazateli zdá moje odpověď nesrozumitelná a že kvůli tomu otázku změnil.

annas

Někdy se těžko formuluje, proto píši obecně , Jak vyřešit problém – ptá se na neopakování, ale i opakování.

Ale nezdá se mně, že by se význam tolik změnil.

Původní otázku nechávám, protože se často stává, že tazatel napíše jinou, která s původní nesouvisí.

Dochy

Však tentokrát úpravu ani nekritizuju 😉 jen Ivzezinu poznámku (naprosto vyjímečně, Ivzez bývá pozorná a přesná)

annas

Vím, teď se dívám, že jsem dřív klikla a nenapsala Děkuji.