jakho

Kolik si může vydělávat měsíčně začínající zubní lékař?

Ahoj, mam možná trošku stupidní dotaz ale zkusím to. Kolik si může vydělávat měsíčně začínající zubař. Uvedu příklad holka, 26 let, min. rok dodělala zubárnu a teď dělá v jedné soukromé ordinaci, prostě klasika vrtá kazy, čistí kanálky atd… Má tady někdo nějaké zkušenosti třeba osobní ? Díky moc
PS: už jsem se ptal na zpovědnici ale tam nic a googlu taky moc nespolupracuje,

Původní neotázka
Začínají zubař

Odpovědi
Drap

Záleží na tom kolik ji zaměstnavatel platí. Může mít od cca 25 do 60 tisíc za měsíc.

orwell

Tak zkus zapátrat třeba zde:
http://www.pla­ty.cz/platy/zdra­votnictvi-a-socialni-pece/zubni-lekar
http://www.uzis­.cz/rychle-informace/mzdy-platy-ve-zdravotnictvi-roce-2013
http://zdravi­.euro.cz/denni-zpravy/komenta­re/platy-lekaru-neni-nac-si-stezovat-476558

da ny

VŠ pracovník bude mít nástupní plat kolem 16 000 Kč hrubého.
Je třeba si uvědomit, že absolvent musí několik let pracovat pod odborným dohledem, je mnohdy pomalý. Chvíli trvá, než začne „vydělávat“ a vyplatí se ;).
S protetikou začne válčit a dělá spoustu hloupostí. Většina ZL se nikdy nenaučí brát „spolehlivě“ výšku skusu v šablonách (hlavně ti, kteří nechají pacienta téměř ležet v křesle) např. u snímacích protéz…
S kanálkem se mordují hodinu, staří kozáci to mají za pár minut.
U nových metod je to hlavně o doplatcích (také jim někdy rupne kořen pod rukama, jak pečlivě plní). Jedem z lékařů při ošetřování kazů „vytvářel“ mrtvoly. Omlouval to dosavadní nedostatečnou péčí a ošetřením. Po třech letech mu došly argumezase nty, prevence dělal sám, ošetřoval sám … Devitalizovaný a plněný zub je výnosnější než pouhá plombička… 🙂.
Sem tam se najde i pracovitý šikula! A zvládne i více než 4 –5 pacientů za 8h práce.
Poptávka/nabídka zde:
http://www.pro­jobs.cz/pozice-stomatolog..
http://prace.hy­perinzerce.cz/sto­matolog/inzerat/12569218-zubni-lekar-ka-ceske-budejovice-nabidka-ceske-budejovice/
http://prace.hy­perinzerce.cz/sto­matolog/inzerat/12568249-lekari-zubni--28bez-specializace-29-mlada-boleslav-nabidka-mlada-boleslav/
Později, bez specializace kolem 25 tisíc, po domluvě se zaměstnavatelem a samostatné práci bývá zvykem, že k základní mzdě dostává procenta z obratu nebo zisku. nebo se mzda navýší ke 30 tisícům.
Pokud má stomatolog praxi (specializaci) a je šikovný, je na tom lépe, když začne pracovat samostatně (vlastní praxe) a uživí i sestru a hygienistku (ta je též výrobní nástroj).

dubraro

Je poměrně neobvyklé, aby zubař pracoval jako zaměstnanec. Většinou jsou to soukromí lékaři – OSVČ, takže nemají plat, ale zisk. V tomto oboru se točí dost velké peníze, tržby od pacientů jsou vysoké, ale náklady na vybavení a materiál také. Zavedený zubař patří zpravidla příjmově do střední třídy – vlastní dům, 3× ročně dovolená, každé 2 roky nové auto, děti na soukromé škole… U začínající zubařky bych odhadoval plat okolo 50 tis.

HonestMajk

Dobry den, zamestnaný zubar nastupný plat cca 25tis hrubého. Časom cca 20–30% zo zisku, nie z obratu. Zubar ktorý robí na seba podľa toho, čomu sa venuje ale dajme tomu nešikovný cca 200–300tis mesačne a šikovný 600–800tis mesačne.

Zdroj: Nie