Monika01

Jak řešit zub, který roste mimo řadu (nahoře)?

Dobrý večer,
Nad zubem (který už tam není – je vytrhlý) mám bouli (zub).
Zub nechce vyrůst,a ani tam nemá místo,jelikož roste šikmo – takže mi tam zarostl.
Mám tam tenkou a citlivou kůži,která mi lehce praskla a jde tam vidět kousek zubu ,bojím se,že praskne celá. Navíc mně to začíná i bolet.
Má někdo podobné zkušenosti? Popř. Jak se to má dál řešit?

Nejlepší odpověď
Drap

Zájít k zubaři. Sama to nevyřešíš.

Další odpovědi
klumprt

To řeší ortodontista, což je pododrůda zubaře. Řeší rovný růst zubů, většinou pomocí rovnátek. Pokud není tvůj zubař ortodontista, určitě tě k nějakému pošle. Sama to doma před zrcadlem s použitím běžného domácího nářadí nevyřešíš.

JájsemRaibek

No za starých dávných časů to řešili kováři.

da ny

Neudáváte lokalizaci místa (vytrženého ani proklubávajícího se zubu :().
V ústech vám nemůže prasknout kůže, protože tam žádná není.
Během prořezávání molárů (stoliček) můžete pociťovat úpornou bolest
Sliznice se pravděpodobně bude muset „nastřihnout“, případně zub extrahovat.
Zvlášť, pokud je přespočetný (premolár, řezák) nebo nemůže řádně plnit svou funkci, je „zkažený“ (to může být i čerstvě se proklubávající osma).
Někdy může např. 8 nahradit v řadě zubů extrahovanou 7 nebo 6 ⇒ zuby se často samovolně posouvají do mezer.
Výjimečně se nový, přespočetnýi řezák může chirurgickým zákrokem „zařadit“ a nahradit ten vytržený.
Navštivte stomatologa.

ReHu

Co na to zubař