Zlatý

Vysoká horečka u malého dítěte bez zjevného důvodu... nemáte vlastní zkušenost?

Tak jsme měli další veselou noc, naše skoro tříletá dcerka dostala horečku, v noci se jí vyšplhala až na děsivých 40,7. Dokázali jsme to srazit i v domácích podmínkách, máme už zkušenosti, má tohle od miminka tak jednou za dva měsíce. Horečka trvá 2-3 dny, většinou tedy spíš v noci. Jen málokdy se najde důvod, proč by ji měla mít. Někdy je to rýma, párkrát z krevních testů vyšla viróza, většinou však nenajdou lékaři nic a jen bezmocně kroutí hlavou.
Nemáte někdo obdobnou zkušenost? I teď je dcerka pouze pobledlá a unavenější, krom nočních horeček jí není nic, od rána je bez teploty, v noci opět čekám vysoké horečky, už ten průběh znám.
Děkuji.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.
K lékaři samozřejmě chodíme, už jsme to konzultovali s pediatrem i ve FN v Plzni, občas se při horečce CRP zvedne, to je pak léčba jasná, jindy je třeba jen na hranici normy a po třech dnech je dítě zcela zdravé...
Objevuje se jí to tak 1x za dva-tři měsíce, testů nám dělali, i jakési dětské komplexní a vše vychází jako úplně zdravé dítě...
Hezký večer všem a zdravé dětičky :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bez hodnot CRP a krevní sedimentace nelze ani spekulovat, ale od toho jsou lékaři. Pokud by měla vysoké CRP patří jí antibiotika !!!
Pořádný obvoďák má dnes již na stole v ordinaci přistroj na určení CRP z kapilární krve ( píchnutí do prstu) a výsledek má během 5 min.
Doplňuji:
V tom případě jde o imunitní záležitost. Doporučuji dr. Vachovou na imunologi a a alergologii FN Plzeň. Také k ní chodím. Mně ale nedokáže pomoci, přesto mně kontroluje a pokud zjistí odchylky v imunoglobulinech tak léčí.

Další odpovědi:

Zlatý

Deli je divné, že to má již od miminka a nic se nezjistilo. Horečka u dětí vylítne rychle a málokdy zas tak rychle klesne. Já bych si zajela na testy někam jinam ,aby udělali pořádné rozbory krve.Třeba do nejbližšího většího města ,nikde tě neodmítnou a zašla do laboratoře a požádala o odběry.
Já takto byla na krevních testech 2x pokaždé jinde - výsledky se rozcházely, tak jsem jela na Karlák do Prahy a tam mi udělaly takové rozbory , že jsem žasla a příčina se našla. Nespokoj se s tím, že u vás nic nenašli. Nějaké infekce tam bude ,tím tě nehci strašit, ale prostě horečka signalizuje , že se v těle něco děje, vždyť to znáš jsi zkušená mamina.Udělej to ještě než se ti narodí malé , pak budeš mít víc jiných starostí .

Deli, nechci Tě strašit, ale ty teploty svou příčinu určitě mají.
Moje děti mívaly problém s oušky. U dětí to většinou začíná vysokou teplotou a teprve za pár hodin se ukáže příčina. Teplota dětem většinou "vyletí" a dokáže postrašit. Nejlépe fungovaly zábaly. Také se párkrát stalo, že jsem si nebyla vůbec jistá, proč děti tak vysokou teplotu měly. Nejčastěji to ale bývaly zuby a potom záněty středního ucha.

Zlatý

Můj syn tohle míval a trpí na to i vnouček. Náhle zvýšená teplota ( pro dospělého nepředstavitelná ) a po zchlazení rychlý pokles. Dávali jsme zábaly - namočený ručník od kolínek do podpaží na to igelit a osušku + deku. Nemělo to žádný zjistitelný důvod, tak se hned neplaš, ale prokonzultuj to s doktorkou.☼

Bronzový

Náš malej to míval taky. Probíhalo to úplně stejně. Doktorka zpočátku říkala, že je to šestá nemoc, ale pak jsem tak s ním už ani nechodila, protože jak to rychle přišlo, tak to rychle odeznělo. Teď je mu sedm a už to pár let neměl.

Diskuze k otázce

Paja30

Máme roční dceru a zatím měla horečku 2x - a vždy to něco znamenalo. Poprvé to byla reakce na očko a podruhé zánět nosohltanu. U obojího při teplotě nad 38´zabral skvěle Nurofen. Dávám sirup, dcerka ho v klidu spolkne, jednoduše se dávkuje.

lenulka30

nám tedy na horečku vždy dobře zabírá nurofen - sirup má super dávkování a čípky fungují ale taky super

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.