Jsou novorozenci imunní vůči infekcím?

Manželce v porodnici tvrdili, že v prvních týdnech mají novorozenci téměř 100% imunitu vůči infekcím. To by znamenalo, že dvoutýdenního novorozence osoba s nachlazením skoro neohrožuje, ale nějak se mně to nezdá. Jaký máte na imunitu novorozenců názor? Přivítám hlavně konkrétní zkušenosti.

Odpovědi
anetadela1

Já myslím,že se opravdu nemáte čeho obávat. Samozřejmě byste se měli vyhýbat např. obchoďákům, kde jsou bacily na každým rohu, tam je opatrnost na místě.
Já osobně jsem měla při porodu druhý dcery, tak hroznou rýmu a kašel, že jsem si myslela, že snad porod ani nevydýchám. A miminko bylo úplně v pohodě.
Imunita miminek je opravdu velká.

Nuk nuk

No, nevím, kde to v porodnici vzali, ale ono se to má asi takto. Novorozenci svou úplně přirozenou imunitu nemají. Ta se tvoří během prvních šesti týdnů, resp. tří měsíců po narození.
Je ale pravde že KOJENÝ (!!!!!!) novorozenec je velmi dobře chráněný. Mateřské mléko mu pomáhá budovat imunitní systém poměrně rychle.
Nemusíte se tedy bát, že by od maminky nebo od kohokoliv doma chytil rýmu nebo nějakou lehčí chorobu. Můžete s ním chodit ven a zvát jednotlivé návštěvy, protože to jej nijak zásadně neohrožuje. Ale imunita mu nestačí na nějaký větší a cizorodý nápor bacilů. Proto bych se s ním vyhýbala větším davům ať už kdekoliv.
Pokud Vaše miminko není kojené, buďte ještě o něco opatrnější.