Zvýšená sedimentace

Dobrý den,můj syn bral antibiotika a dnes mu byla naměřená vysoká sedimentace.Chtěla bych se zeptat,co to vůbec znamená a co jí způsobí.Děkuji

Nejlepší odpověď
infant

Sedimentace je vyšetření krve, kdy se měří rychlost sedimentace (sesedání způsobené gravitací) u jednotlivých složek krve, hlavně červených a bílých krvinek.
Zvýšenou sedimentaci může způsobovat nějaký zánětlivý proces v těle, infekce, stres, chudokrevnost, menstruace (u syna asi ne), je toho moc. Někteří idé mají zvýšenou sedimentaci celý život.

Zdroj: http://www.le­citelstvi.com/HTML/La­boratorni.htm

Další odpovědi
Q

Většinou „laicky“ zvýšená sedimentace znamená, že „ještě“ nebo „už“ není vše naprosto v pohodě, šetřit a ono se to snad usadí samo 🙂 Je to takový indikátor. Dříve se každému dítěti se u školní doktorky změřila teplota a hned brala sedimka z toho titulu, aby se vyloučilo záškoláctví 🙂