majda1974

vysoká teplota

potřebuji vědět,co dělat a jak postupovat při teplotě přes 39stupnů celsia u dětí.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Jak ulevit při horečce:
Priessnitzův zábal neboli zapářka. Zábal není nikdy teplý, pouze vlažný. Je to textil (prostěradlo, ručník) namočený do vody pokojové teploty, tedy asi 18–20 °C teplý a pak vyždímaný. Ždímáme ho proto, aby rychle odsával z pokožky horký pot. Přes tento vlhký textil se přiloží silnější vrstva suchého textilu (mezi 0 vrstvy je možné vložit igelit). Navrch se dá přikrývka (larisa). Zábal ponecháme asi 1 hodinu. Tato procedura využívá vedení tepla vodou, což je fyzikálně výhodnější než prosté vypařování nebo vedení vzduchem.

Další odpovědi
LuciJe

Jako nejjednodušší první pomoc doporučuji sprchu, při které je teplota vody nastavena tak, jak je sprchovanému příjemné. Zní to neuvěřitelně primitivně, ale funguje to.

Z léků můžete zkusit třeba dětský Panadol, pokud by teplota nepolevovala, je čas vyhledat lékaře.

bourak

srazit teplotu.studené zábaly

Michal

Teplota je obranný proces těla-je třeba navštívt lékaře!
Dodávejte tekutiny v podobě vlažného čaje použijte zábal jak bylo zmíněno.