Plyšák

Má novorozenec zuby ?

Možná je to hodně hloupá otázka,ale má miminko,když se narodí nějaké zoubky nebo aspoň nějaký základ v dásních ? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
klumprt

Obvykle nemá venku žádné zuby a má nějaký základ v dásních. Myslím, že občas se stává, že novorozenec už nějaký zoubek venku má, ale není to běžné.

Další odpovědi
JájsemRaibek

U lidského zárodku se chrup začíná vyvíjet asi v šestém měsíci. Od šestého do osmého měsíce dochází k prořezávání zubů, jak roste zubní kořen, tak tlačí korunku skrze dáseň.

Pepa25

„Základy mléčných zubů jsou u dětí založeny již v těhotenství, výjimečně se dítě narodí s jedním nebo několika zoubky. Většině kojenců se první zoubky prořezávají mezi 4. a 7. měsícem věku, výjimkou ale nejsou ani děti, kterým první zoubky rostou o něco dříve nebo naopak později. Pokud se u dítěte neobjeví první zoubky do 1 roku, poraďte se o tom s lékařem.“

Zdroj: http://www.ma­minkam.cz/rust-zubu-u-kojencu-a-batolat