Lgee

Vyplatí se dluhopisy?

S výnosem zhruba 5% jaká je tam míra rizika? Inflaci to pokryje v pohodě když ta je okolo 2% ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží jak které dluhopisy. Třeba státní dluhopisy, nemají příliš velký výnos, ale velkou jistotu vložené investice. Lze jistě najít i podstatně lepší investice s podstatně větším zhodnocením, ale současně i s podstatně větším rizikem návratnosti.

Další odpovědi
Hlada

Pokud není emitentem stát, tak je tam stejné riziko, jako u každého jiného nezajištěného dluhu. V případě neúspěchu se jednotlivý držitel dluhopisu nemůže proti společnosti nijak bránit. Výnos je nepatrný, riziko značné. Nebrat.

amilio

To co zde zkouší stát na svých občanech s dluhopisy je prachsprostá zhovadilost a vychcanost všech, kdo v tom mají prsty. Půjčovat si od lidí za směšná procenta, to jim jde skvěle, ale aby si sami v tom vládním levičáckém bordelu udělali pořádek, to ho nejsou schopni. Divadlo, které on-line předvádí ve sněmovně je kašpařina, nevhodná aj do ochotnického divadla. Dluhopisy nedoporučuji, na tolik let za málo procent + inflace = to se samozřejmě občanům nevyplatí, jen stát si bude mnout ruce, jak s náma opět vychcal. Investujte finance chytře a na místa, kde se to opravdu vyplatí. Je nesmysl podporovat státní zlodějinu…

petrdostal

Dluhopisy se vyplatí, ale není dluhopis jako dluhopis. Státním dluhopisům se vyhni, ty se opravdu nevyplatí. Pokud chceš investovat do dluhopisů, tak si vyber firemní dluhopisy https://dluho­pisy.net/firem­ni-dluhopisy/ . My do nich investujeme už druhým rokem a výnos je u nich opravdu zajímavý.

Kamilovo

Díval jsem se na https://ideaclub­.cz/slovnik-pojmu/emise-dluhopisu jak to vlastně s těmi dluhopisy funguje a myslím, že se může jednat o celkem dobrou investici, pokud si však pořádně promyslíte od koho je koupit. Státní dluhopisy mají riziko nízké, ale tomu odpovídá í malý výnos. Doporučuji koupit dluhopis od nějaké známe české firmy, tam je pak riziko taky celkem nizko, a výnos je kolem těch 5%

Michálek1245

Hodně záleží na tom, jaké dluhopisy a kde si nakoupíte. Nákup dluhopisů je riskantnější třeba než investice do zlata, na druhou stranu to ale přináší větší zisky. Já osobně doporučuji třeba: https://www.pfcin­vest.cz/inves­tice-do-dluhopisu.html Skrz které si to řeším já sám a jsem s nimi spokojený. Tak vyzkoušejte. 😉 Jinak snížení rizika docílíte tak, že koupíte dluhopis od prověřené české (s českým vlastnictvím a strukturou) firmy. Tam se dá docílit zhodnocení i kolem 7 %.

brazdarom19

Díky za ten odkaz. Už nějakou dobu právě nad investicí do dluhopisů uvažuji. Ještě jsem se ale pořádně „nerozhoupal“ a nejsem si jistý jestli do toho jít nebo ne. Přecejen jak píšete je to trochu risk. Mimochodem, myslíte, že má smysl například i nějaký software na správu dluhopisů? Třeba něco takového – https://www.mk-vision.cz/bondsys/ ?

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.