jendahun

Jaký má smysl prodej dluhopisů?

Může mi to někdo vysvětlit?Když si obec,spolek a pod..koupí dluhopisy,Kalousek tím na chvilku zalepí díru v státním rozpočtu,nebo ty peníze přesune jinam,kde se úspěšně vytratí do kapsy nějakého úředníka a partičky,za pět roků bude Kalousek a jeho soukmenovci(dou­fám)na hnojišti dějin a další vláda bude mít problém s vyplacením dluhopisů.Narostou úroky a věřitelé se obrátí na mezinárodní soud aby své pohledávky dostali zpět.Budou soudy a celková částka k vyplacení naroste do obrovských rozměrů.Nakonec to budeme muset zaplatit všichni ze svého a stát definitivně padne na hubu.Má to nějakou logiku?Nebo je to jen bezohledné uvažování ve stylu „po nás potopa“?

Nejlepší odpověď
Mapel

Státní dluhopisy je běžná mezinárodní způsob jak stát získá peníze a platí malé úroky. Státní dluhopisy se chápou jako stabilní investice s malým výnosem. Proto investiční fondy část investic dávají do státních dluhopisů pro lepší stabilizaci.

Další odpovědi
Drap

Ten kdo vydá dluhopisy, získá poměrně rychle levné peníze. Pro toho kdo je koupí, zvláště státní dluhopisy, je to jostá investice, i když s nepříliš velkým nárustem. Ten kdo dluhopis vydává, by měl mít jistou strategii, z čeho a z jakých výnosů bude dluhopisy vyplácet.
A o čem přemýšlí Kalousek ? To je ve hvězdách

tom004

Tobě nejde o to dozvědět se jaký mají smysl,to víš dobře,ale o připojení něčeho,co nechci komentovat.

Michálek1245

Pro stát to jsou poměrně easy money se snadným úrokem, kterým si de facto půjčí peníze od lidí. A pro lidi jsou investice do dluhopisů a teď myslím především do těch státních, poměrně jistý způsob investice. I když jako samozřejmě v dnešní době jeden člověk nikdy neví, co přinese nový den, takže jakákoliv investice je tak trochu chození bosou nohou po střepech.

malinak812

Díky moc za příspěvek. Předně se musím přiznat, že v investování se zatím tolik nevyznám, nicméně už se o to nějakou dobu zajímám a právě ty dluhopisy jsou opravdu lákavé. Sám do nich také investujete? A zajímala by mě ještě jedna věc, používáte nějaký speciální software pro správu dluhopisů ? Díky moc.